Светска премиера на целосно електричниот концепт „Imagine by Kia“Авто-мото
лудница

Светска премиера на целосно електричниот концепт „Imagine by Kia“

Заменик-претседателот за дизајн на Kia Motors Europe Грегори Гијом за концептот ќе рече: „Со дизајнот на електричниот автомобил не сакаме…

Хари Кејн стигна до 200-от гол, но Тотенхем загуби!Спорт
тоа е!

Хари Кејн стигна до 200-от гол, но Тотенхем загуби!

Напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн стигна до голем јубилеј на мечот против Саутемптон и го постигна 200-от гол во кариерата,…

Моника Белучи засенета, овој пат нејзиното момче во центарот на внимениетоШоу бизнис и трач
смешен е

Моника Белучи засенета, овој пат нејзиното момче во центарот на внимението

Моника Белучи и Никола Лефевр одат секаде заедно, откако се потврди дека убавицата е во врска со 18 години помладиот…

Колку деца има Марадона во Куба?Шоу бизнис и трач
боже, боже

Колку деца има Марадона во Куба?

Матијас Морла, адвокатот на легендарниот Диего Марадона порача – “Ќе ги признае кога ќе дојде на Куба. Но, прво мора…

Меган Маркл во краток црно-бел на Денот на женатаШоу бизнис и трач

Меган Маркл во краток црно-бел на Денот на жената

Меган Маркл присуствуваше на панел дискусија по повод Меѓународниот ден на жената. 37-годишната војвотка му се приклучи на специјалниот панел…

Новиот Porsche TaycanАвто-мото

Новиот Porsche Taycan

Првиот, чисто електричен, спортски автомобил од Porsche, Taycan стекна големо внимание насекаде низ светот. Возилото нема да биде претставено на…

Актерот Јан Мајкл Винсент починаШоу бизнис и трач

Актерот Јан Мајкл Винсент почина

Американскиот актер Јан Мајкл Винсент почина на 74-годишна возраст. Тој беше најпознат по улогата на пилотот Стринфелоу Хоук во телевизиската…

Меланија Трамп во впечатливо палто го пречека чешкиот премиерМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Меланија Трамп во впечатливо палто го пречека чешкиот премиер

Доналд и Меланија Трамп ги пречекаа чешкиот премиер Андреј Бабиш и неговата сопруга Моника во Белата куќа. За официјалната средба,…

Тамара Тодевска ја објави песната „Proud“ за на ЕвровизијаМузика и филм
БРАВО!

Тамара Тодевска ја објави песната „Proud“ за на Евровизија

Тамара Тодевска ја објави песната со која ќе нè претставува на Евровизија. На големата сцена во Тел Авив, 33-годишната пејачка…