Самсунг работи на два нови флексибилни телефониМобилни и технологија
нема стоп

Самсунг работи на два нови флексибилни телефони

Јужнокорејскиот гигант наводно забрзано работи на развој на паметен телефон кој во конструкцијата ќе потсетува на Huawei Mate-X. Јужнокорејски Самсунг…

Новиот смарт Ајфон ќе може да се користи и под вода?Мобилни и технологија
најјаки

Новиот смарт Ајфон ќе може да се користи и под вода?

Голем број на паметни телефони веќе се отпорни на вода, но тоа не значи дека истите можеме да ги користиме…

Џулиен Мур е модна божицаШоу бизнис и трач
преслатка е

Џулиен Мур е модна божица

Џулиен Мур е дефинитивно една од најстилските актерки во светот, па не беше за изненадување и нејзиното последно појавување на…

Кои се најпопуларните француски парфеми на сите времиња?Мода и убавина
и прекрасни се

Кои се најпопуларните француски парфеми на сите времиња?

Со помош на познатиот француски дизајнер за парфеми Францис Куркдијан, магазинот Вог направи листа од најпопуларните француски парфеми на сите…

Помина најтешката фудбалска недела на МодриќСпорт
не многу лесно

Помина најтешката фудбалска недела на Модриќ

Елиминацијата од Ајакс во осмина-финалето од фудбалската Лига на шампионите беше врвот на неуспесите на момците на Солари оваа сезона.…