Што се калории и колку се точни калориските пресметки на храната ?Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

Што се калории и колку се точни калориските пресметки на храната ?

Можете да погледнете во било која храна во маркет и многу лесно ќе ја најдете калориската таблица, но дали знате…

Џерард и понатаму жали што не успеа да му донесе титула во ПЛ на ЛиверпулСпорт
Искрено

Џерард и понатаму жали што не успеа да му донесе титула во ПЛ на Ливерпул

Стивен Џерард, истакна дека и понатаму жали што под негова команда не успеал да им донесе титула во Премиерлигата. Сезоната…

Уште еден феминистички хир или реална потреба, зборот „менструација“ да стане „женструација“Живот

Уште еден феминистички хир или реална потреба, зборот „менструација“ да стане „женструација“

Феминистките во Европа, обединети во силно женско лоби кое има исклучителна моќ во политичката и социјалната сфера, веројатно одат чекор…

Македонските институции се преименуваа со „Национални“, а дали и „Менструација“ за 8 Март станува „Женструација“Живот

Македонските институции се преименуваа со „Национални“, а дали и „Менструација“ за 8 Март станува „Женструација“

Република Македонија стана Република Северна Македонија, во тек е преименување на институциите во државата, кај некои со додавката „северна“, а…

Дали нѐ очекува уште една промена на име: Менструација ќе се преименува во „фемструација“ или „женструација“Настани

Дали нѐ очекува уште една промена на име: Менструација ќе се преименува во „фемструација“ или „женструација“

По објавување на информацијата дека највлијателните женските лоби здруженија од Европа се изборија за менување на зборот „менструација“ во „фемструација“…

Рита Ора во новата рекламна кампања на ЕскадаМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Рита Ора во новата рекламна кампања на Ескада

Пејачката Рита Ора стана заштитно лице на новата кампања – Ескада пролет / лето 2019 година. Фотографирана од Крег Мекдина,…

Тоти:Ди Франческо е вистинскиот избор за тренер на Рома!Спорт
Поддршка

Тоти:Ди Франческо е вистинскиот избор за тренер на Рома!

Медиумите во Италија на големо шпекулираат дека Еузебио Ди Франческо наскоро ќе добие отказ од таборот на Рома. По последните…

Кралицата Летиција во еднобојно црвено деловно изданиеМода и убавина
УЛТРА МОДЕРНА ДАМА

Кралицата Летиција во еднобојно црвено деловно издание

Кралицата Летиција присуствуваше на доделувањето на наградите на Фондацијата „Princesa de Girona“. 46-годишната припадничка на шпанското кралско семејство се истакна…

Рамос жестоко му возвратил на Перез пред своите соиграчиСпорт
Драма

Рамос жестоко му возвратил на Перез пред своите соиграчи

Болната елиминација од Ајакс во Лигата на шампионите беше последниот тежок удар кој го заработи Реал Мадрид оваа сезона, а…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 08.03.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 08.03.2019

ОВЕН ЉУБОВ: Партнерот се обидува да ви помогне или да ве расположи. Меѓутоа, вие реагирате на спротивен начин. РАБОТА: Почнувате со погрешни…