„Менструација“ ќе стане „фемструација“ – голема победа за феминистките ширум светотНастани

„Менструација“ ќе стане „фемструација“ – голема победа за феминистките ширум светот

Во пресрет на Меѓународниот ден на жената, 8 Март, силното женско лоби извојува уште една победа: зборот „менструација“ ќе влезе…

3 совети во однос на вашите нутритивни потребиЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

3 совети во однос на вашите нутритивни потреби

Калкулирањето со макро и микронутриентите, калориите може да ви отежни да дознаете што и колку треба да конзумирате! Усовршете го…

Марк Клатенбург го даде своето видување за досудениот пенал за ЈунајтедСпорт
Свој став

Марк Клатенбург го даде своето видување за досудениот пенал за Јунајтед

Некогашниот најдобар англиски судија, Марк Клатенбург даде свое видување за сомнителниот пенал на Манчестер Јунајтед по кој Ѓаволите обезбедија неверојатна…

Леброн Џејмс го престигна Мајкл Џордан на вечната листа на стрелци!Спорт
Секоја чест

Леброн Џејмс го престигна Мајкл Џордан на вечната листа на стрелци!

Сосема сигурно дека Леброн нема да го стигне Мајкл Џордан по бројот на освоени титули во НБА лигата, но затоа…

Зидан му кажал НЕ на Перез!?Спорт
Шпекулација

Зидан му кажал НЕ на Перез!?

Поранешниот претседател на Реал Мадрид, Рамон Калдерон, веројатно знае нешто повеќе од навивачите и медиумите, па тврди дека Зидан веќе…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 07.03.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 07.03.2019

ОВЕН Одличен момент за нешто што со денови го одолговлекувате и конечно ќе го завршите. Првиот дел од денот е…

Порто е четвртиот четвртфиналист во ЛШСпорт
интересна 4ка

Порто е четвртиот четвртфиналист во ЛШ

Екипата на Порто е четвртиот четвртфиналист во Лигата на шампионите и тоа откако вечерва на драматичен начин по продолженија беше…

Манчестер Јунајтед во четвртфиналеСпорт
со среќа!

Манчестер Јунајтед во четвртфинале

Оле Гунар Солскјер и неговите фудбалери приредија уште едно големо задоволство за фановите на Манчестер Јунајтед, откако вечерва го победија…

Корисни совети како побрзо да го наполните вашиот паметен телефонМобилни и технологија
испробано!

Корисни совети како побрзо да го наполните вашиот паметен телефон

Овие четири едноставни совети ќе ви помогнат за кратко време што повеќе да ја наполните батеријата на вашиот телефон. Исклучете…

Рита Ора повторно сингл!?Шоу бизнис и трач
ПОВТОРНО...

Рита Ора повторно сингл!?

 Рита Ора се разделила со Ендрју Гарфилд. Ова го раскажа за “Мирор” и вели дека падот на нивната врска доаѓа…