Војвотката Кетрин,дама во темнозелен стајлингМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Војвотката Кетрин,дама во темнозелен стајлинг

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам се во официјална посета на приморскиот ресорт Блекпул. Кралската двојка прво се упати кон Кулата…

Александра Пријовиќ се породиШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Александра Пријовиќ се породи

Познатата српска пејачка, а воедно и снаа на Лепа Брена, се породи. Денес во раните утрински часови во една Белградска…

10 лесни начини да се храниме правилно без диетaЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

10 лесни начини да се храниме правилно без диетa

Зошто диетите никогаш не успеваат? Затоа што луѓето ги гледаат диетите како привремено решение за доживотен проблем. Наместо да следиме…

OnePlus 7 ќе има „подвижна“ селфи камераМобилни и технологија
прејако!

OnePlus 7 ќе има „подвижна“ селфи камера

Настојувајќи екранот да се „протега“ низ целата предна површина од телефонот, од компанијата OnePlus најверојатно одлучиле да го употребат решението…

Хали Бери топлес ја покажа новата тетоважаШоу бизнис и трач
прејака!

Хали Бери топлес ја покажа новата тетоважа

Една од најзгодните холивудски актерки ги запали социјалните мрежи со фотографија на која се пофалила со својата нова тетоважа. 52-годишната…

Кој е фаворитот на Фердинанд?!Спорт
да или не?

Кој е фаворитот на Фердинанд?!

Фудбалска Европа ќе добие нов шампион во најквалитетното натпреварување Лигата на шампионите, односно Реал Мадрид ќе биде тргнат од тронот…

Навивачите на Реал побараа оставки од Перез и СолариСпорт
има и зашто

Навивачите на Реал побараа оставки од Перез и Солари

Шпанскиот великан, Реал Мадрид доживеа тежок пораз од Ајакс на „Сантијаго Бернабеу“, пораз од 4-1 што значеше елиминација од Лигата…

Најубавите манекенки на светот прошетаа на пистата во последната колекција на Карл ЛагерфелдМода и убавина
интересно

Најубавите манекенки на светот прошетаа на пистата во последната колекција на Карл Лагерфелд

Смртта на Карл Лагерфелд, кој почина на 85 години на 19 февруари беше голема загуба за модниот свет. Музата на…

Солскјер:Не постои невозможна мисија!Спорт
Изјава

Солскјер:Не постои невозможна мисија!

Екипата на Манчестер Јунајтед вечерва се среќава со ПСЖ во реванш осминафиналниот натпревар од Лигата на шампионите. Тимот од Олд…

Лионел Меси се враќа во репрезентацијата на АргентинаСпорт
Се враќа

Лионел Меси се враќа во репрезентацијата на Аргентина

Лионел Меси, на пријателскиот натпревар против Мароко ќе се врати во репрезентацијата на Аргентина. Националниот сојуз во пресрет на мечот…