Кетрин и Меган заедно на свеченост во Бакингемската палатаШоу бизнис и трач
ЕЛЕГАНТНИ

Кетрин и Меган заедно на свеченост во Бакингемската палата

Војвотките Кетрин и Меган за првпат присуствуваа заедно на свеченост по црковната служба за Божиќ. 37-годишните претставнички на британското кралско…

Софија Лорен е гламурозна дива во СаутхемптонМода и убавина
ПРЕКРАСНА

Софија Лорен е гламурозна дива во Саутхемптон

Софија Лорен беше главна ѕвезда на церемонија по повод крштевањето на луксузниот крузер MSC Bellissima. Италијанската дива, која годинава ќе…

Cheat meal кога се дефинирате ? Да или не ?Здравје и Фитнес
Фитнес совет

Cheat meal кога се дефинирате ? Да или не ?

Кога станува збор за строг режим, т.е диета често се појавува прашањето – дали е добро да се има cheating…

Напредува опоравувањето на Михаел Шумахер!Авто-мото
Одлични вести

Напредува опоравувањето на Михаел Шумахер!

Пред неколку недели се појави вест дека Михаел Шумахер е во Шпанија и дека таму се опоравува по тешките повреди…

Ендрју Богут ја засилува центарската линија на Голден СтејтСпорт
Засилување

Ендрју Богут ја засилува центарската линија на Голден Стејт

Голден Стејт Вориорс и оваа сезона сака да дојде до шампионската титула во НБА лигата, а за таа цел клубот…

Алексис Санчез надвор од терените во наредните два месеци!Спорт
Лоши вести

Алексис Санчез надвор од терените во наредните два месеци!

Оле Гунар Солскјер се соочува со огромни проблеми околу составувањето на тимот за претстојниот реванш натпревар од Лигата на шампионите…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 05.03.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 05.03.2019

ОВЕН Транзитот на месечината преку знакот Бик во опозиција со Марс во вашиот знак за Вас значи можност да се…

Sony повеќе не го произведува Play Station VitaМобилни и технологија
но зошто?

Sony повеќе не го произведува Play Station Vita

Компанијата Sony официјално заврши со произведувањето на рачна конзола Play Station Vita. Sony по пат на страницата за Vita производи…

Џони Деп ја тужи поранешната сопругаШоу бизнис и трач
само 50 милиони..

Џони Деп ја тужи поранешната сопруга

Американскиот актер, Џони Деп, ја тужел својата поранешна сопруга, актерката Амбер Херд и од неа бара отштета од 50 милиони…

Мурињо изјави дека Ракитиќ е еден од најпотценетите фудбалери на светотСпорт
искрено

Мурињо изјави дека Ракитиќ е еден од најпотценетите фудбалери на светот

Жозе Мурињо редовно гостува во емисиите на телевизијата “BelN Sport” каде што моментално има ангажман како стручен коментатор. Фокусот на…