Бурак Озчивит и Фахрие го открија името на бебетоШоу бизнис и трач

Бурак Озчивит и Фахрие го открија името на бебето

Брачната двојка Озчивит брои денови до раѓањето на нивниот син. Фахрие, која е во поодмината бременост и нејзиниот сакан го…

Светска премиера на новиот концепт на SEAT-el-BornАвто-мото

Светска премиера на новиот концепт на SEAT-el-Born

SEAT el-Born ќе се појави првпат пред светските медиуми на Меѓународниот саем на автомобили во Женева 2019 година. SEAT el-Born…

Кит Флинт е пронајден мртовШоу бизнис и трач

Кит Флинт е пронајден мртов

Кит Флинт почина. Вокалистот на The Prodigy беше пронајден мртов во неговиот дом во Есекс. Имаше 49 години. Англискиот музичар…

Револуционерни кондоми кои ја менуваат бојатаЗанимливости
многу добро

Револуционерни кондоми кои ја менуваат бојата

Сексот е пријатна и прекрасна активност која им помага на луѓето да ја зајакнат својата врска и нема ништо погрешно…

Украсните шноли се повторно хитМода и убавина
па девојки, што ќе кажете?

Украсните шноли се повторно хит

Украсите за коса повторно се враќаат во модниот свет. Овој пат особено внимание им се обрнува на украсните шноли за…

Кејти Пери откри детали како Орландо ја има запросеноШоу бизнис и трач
прав романтичар

Кејти Пери откри детали како Орландо ја има запросено

„Беше Св. Валентајн, сè помина прекрасно,  прво отидовме на романтична вечера и после неа мислев дека ќе отидеме во музеј,…

Солскјер со една изјава покажа колку е поразличен од Мурињо!Спорт
дефинитивно е

Солскјер со една изјава покажа колку е поразличен од Мурињо!

Манчестер Јунајтед во текот на вчерашниот ден забележа доста возбудлива победа против Саутемптон. „Ѓаволите“ во финишот на средбата стигнаа до…

Вардар повторно се врати на победитеСпорт
браво!

Вардар повторно се врати на победите

По три натпревари без победа, Вардар, конечно, триумфираше откако со 3:1 беше подобар од Македонија Ѓорче Петров, за да се…

Почина Дивна Карлеуша,мајката на Јелена КарлеушаШоу бизнис и трач

Почина Дивна Карлеуша,мајката на Јелена Карлеуша

Дивна Карлеуша беше 33 години радио водителка и уредник на “Radio Beograda” во Србија. Вчера, околу 12 часот и 30…

RoboMac 2019 – натпревар по роботика и автоматика во МакедонијаНастани

RoboMac 2019 – натпревар по роботика и автоматика во Македонија

Факултетот за електротехника и информациски технологии ги повикува сите студенти, ентузијасти и љубители на роботиката да се пријават на меѓународниот…