Пристигнува премиерата на новото продолжение за легендарниот РамбоМузика и филм
едвај чекаме

Пристигнува премиерата на новото продолжение за легендарниот Рамбо

“Rambo: Last Blood”, петтиот и последен филм во серијалот, би требало да биде премиерно прикажан на 20-ти септември 2019 година,…

Златните правила на познатите за убава и негувана кожаМода и убавина
да ги послушаме

Златните правила на познатите за убава и негувана кожа

Селебрити дерматологот, д-р Харолд Ланцер, кој води грижа за кожата на Ким Кардашијан, Викторија Бекам и Бијонсе, открил 10 златни…

Пешевски се сели во Бундес лигатаСпорт
Нека му е со среќа!

Пешевски се сели во Бундес лигата

По Филип Миркуловски и Филип Талески, Бундес лигата добива уште еден Македонец. Пивотот на нашата репрезентација, Жарко Пешевски офицјално од…

Повторно драма во семејството Кардашијан-ЏенерШоу бизнис и трач
раперот е неверен

Повторно драма во семејството Кардашијан-Џенер

Покрај драмата која беше предизвикана од Тристан Томпсон, Џордин Вудс и Клои Кардашијан не беше доволна па веднаш се појавија…

Кро Коп објавил фотографија од болничкиот кревет и напишал – “А сега… адио”Спорт
со помин да е

Кро Коп објавил фотографија од болничкиот кревет и напишал – “А сега… адио”

Славниот хрватски ММА борец Мирко Филиповиќ доживеа мозочен удар кој стави крај на неговата кариера. Од популарниот Кро Коп се…

Бредли Купер со трага на усните од карминот на Лејди ГагаШоу бизнис и трач

Бредли Купер со трага на усните од карминот на Лејди Гага

Од неодамнешното доделување на Оскар целиот свет не престанува за зборува за романсата  на Бредли Купер и Лејди Гага. Гласините…