Прв ден на Моден Викенд Скопје: Перформанс со 28 европски дизајнери, студентска ревија и нова колекција oд Јилка БрадаНастани

Прв ден на Моден Викенд Скопје: Перформанс со 28 европски дизајнери, студентска ревија и нова колекција oд Јилка Брада

Во присуство на многубројна домашна и странска публика, минатата вечер официјално беше отворен шоурумот „Обединета мода“, со што се означи…

ПсихоФит: Мотивација – Недостаток и губење на истата!Здравје и Фитнес
Фитнес совет

ПсихоФит: Мотивација – Недостаток и губење на истата!

Без разлика на годините и искуството вложени во бодибилдингот, многу често се случува бодибилдерот да се соочи со недостаток или губиток на мотивацијата.…

Пандев се повредил на настапите на Македонската репрезентацијаСпорт
Не е страшно

Пандев се повредил на настапите на Македонската репрезентација

Тренерот на Џенова, Чезаре Прандели откри дека капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев се вратил повреден од настапите за националниот…

Федерер убедливо до полуфинале на Мастерсот во МајамиСпорт
Доминантно

Федерер убедливо до полуфинале на Мастерсот во Мајами

Роџер Федерер се пласира во полуфиналето од Мастерсот во Мајами по убедливата победа против Кевин Андерсон со 2-0 (6-0, 6-4).…

Роналдо по се изгледа нема да игра против АјаксСпорт
Лоши вести

Роналдо по се изгледа нема да игра против Ајакс

Пристигна уште една потврда дека повредата која што Кристијано Роналдо ја заработи на мечот помеѓу Португалија и Србија не е…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 30.03.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 30.03.2019

ОВЕН Љубовта и романсата денес се во воздухот, затоа слободно опуштете се и почуствувајте ги. Наместо вашето пасивно и нежно…

Елена Ристеска има нов спот за песна „Superstar“Музика и филм
БРАВО!

Елена Ристеска има нов спот за песна „Superstar“

Елена Ристеска ги израдува своите обожаватели со нова музика. 32-годишната пејачка ја објави новата песна „Superstar“ која ја сними во…

Скопје Сити Мол под опсада од маски за 1ви АприлНастани

Скопје Сити Мол под опсада од маски за 1ви Април

Една поговорка вели: “Денес е 1. април – денот на шегата, не верувај никому и немај доверба во никого, впрочем…

Ешли Грем ги истакна облините во сребрена креацијаМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Ешли Грем ги истакна облините во сребрена креација

Ешли Грем не се плаши да покаже дека се гордее со своите облини. 31-годишниот модел избра сребрена креација со висок…

Милица Павловиќ е новата потенцијална снаа на Лепа БренаШоу бизнис и трач
ХМММ...

Милица Павловиќ е новата потенцијална снаа на Лепа Брена

Милица Павловиќ имаше свој настап за паметење во клубот „Касина“ во Белград. Српската „секси сењорита“ ја воодушеви публиката со нејзиниот…