Oбединети дизајнери од Европа на 19-тиот Моден викенд во СкопјеНастани

Oбединети дизајнери од Европа на 19-тиот Моден викенд во Скопје

Во рамки на богатата програма што ќе се одржи од 29.03 до 31.03 во поранешната печатница на НИП „Нова Македонија”,…

Ќерката на Синди Крафорд критикувана заради изгледотШоу бизнис и трач
ХМММ...

Ќерката на Синди Крафорд критикувана заради изгледот

Каја Гербер неколкупати досега има разгорено дискусии за фигурата, а по ревијата на Сен Лоран, повторно се засилија коментарите за…

Совети околу храната која ќе ви помогне да ставите мускулна масаЗдравје и Фитнес
Фитнес совет

Совети околу храната која ќе ви помогне да ставите мускулна маса

Правилниот начин на исхрана е најважниот дел од бодибилдинг животниот стил, а сепак најголемиот дел од вежбачите кои се трудат…

Ромелу Лукаку на лето го напушта Јунајтед!?Спорт
Шпекулација

Ромелу Лукаку на лето го напушта Јунајтед!?

Ромелу Лукаку е на излезни врати од Манчестер Јунајтед, барем така пренесуваат медиумите од Англија. Раководството на црвените ѓаволи не…

Повредата на Фирмино не е толку сериознаСпорт
Добри вести

Повредата на Фирмино не е толку сериозна

Роберто Фирмино ќе биде подготвен за градското дерби против Евертон. Бразилецот, во неделата, во првото полувреме го напушити натпреварот со…

Таунс:Имав 5 % шанси да преживеам!Спорт
Изјава

Таунс:Имав 5 % шанси да преживеам!

Екипата на Минесота Тимбервулвс во овој дел од сезоната во НБА лигата е драстично олабена бидејќи не може да смета…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 27.02.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 27.02.2019

ОВЕН Се наоѓате на чекор пред другите и вашите резултати ги надминуваат просечните мерила. Наидувате на добар прием во друштвото,…

Skoda го претстави својот трет и најмал SUV моделАвто-мото
извонредно

Skoda го претстави својот трет и најмал SUV модел

По повеќемесечните таинствени најави, Skoda конечно го претстави својот трет и најмал SUV – Kamiq. Иако на кинескиот пазар е…

Sony го претстави својот најнов смарт телефонМобилни и технологија
алал да им е

Sony го претстави својот најнов смарт телефон

Јапонскиот технолошки гигант на MWC во Барселона го претстави новиот модел Xperia 1. Новиот телефон на Sony е необично долг…

Ријана на забава кај Бијонсе и Џеј ЗиШоу бизнис и трач

Ријана на забава кај Бијонсе и Џеј Зи

Покрај Елтон Џон и Vanity Fair, и Бијонсе и Џеј Зи организираа забава по повод Оскарите, па поканија бројни славни…