Овој пад на Рами Малек ќе остане запаметен на овогодинешните ОскариШоу бизнис и трач
Среќа добро е

Овој пад на Рами Малек ќе остане запаметен на овогодинешните Оскари

Рами Малек имаше мала незгода откако ја прими статуетката за Најдобар актер за улогата во филмот „Bohemian Rhapsody“ на Оскар 2019. Моментот…

Шакира ќе сведочи за затајувањето на данокШоу бизнис и трач
Што ли ќе се докаже

Шакира ќе сведочи за затајувањето на данок

Шпанските истражни органи ја обвинија Шакира за затајување данок од 14,5 милиони евра. Суд во Шпанија ја повика Шакира за…

Disney објави нов трејлер за Кралот ЛавМузика и филм
Нестрпливи сме

Disney објави нов трејлер за Кралот Лав

Дизни објави нов тизер трејлер за римејкот на едниот од најомилените анимирани филмови на сите времиња, „Кралот Лав“, а обожавателите…

10 нискокалорични видови на храна кои ќе ве заситат!Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

10 нискокалорични видови на храна кои ќе ве заситат!

Сакате да намалите некој килограм  ? Знаете дека храната е првото нешто на кое треба да помислите. Сепак, губење на…

МАКЕДОНСКАТА МОДА ОД МИНАТОТОНастани

МАКЕДОНСКАТА МОДА ОД МИНАТОТО

По повод меѓународниот ден на жената, 8-ми март, Скопје Сити Мол во соработка со Ансамбл Македонија, ја организираат првата јавна…

Бензема проговори за неговата улога во нападот откако си замина РоналдоСпорт
Искрено

Бензема проговори за неговата улога во нападот откако си замина Роналдо

Карим Бензема се претвори во лидер број еден во нападот на Реал Мадрид, а сега напаѓачот на кралскиот клуб за…

Интер и Икарди се поблиску до разделба!?Спорт
Шпекулација

Интер и Икарди се поблиску до разделба!?

Раководството на Интер е подготвено да ја намали откупната клаузула за Мауро Икарди со цел да го продаде на крајот…

За Гризман најтежок противник е Френки Де Јонг!Спорт
Интересно

За Гризман најтежок противник е Френки Де Јонг!

Гризман даде навистина необичен одговор на прашањето кој бил најтешкиот противник со кого се соочил во неговата кариера. Ѕвездата на…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 26.02.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 26.02.2019

ОВЕН Денес околностите ви одат од рака и ќе се отворат некои можности иако не сте се надевале. Пред вас…

Софија Вергара и Џо Манганиело присуствуваа на оскаровската забава на Vanity FairМода и убавина

Софија Вергара и Џо Манганиело присуствуваа на оскаровската забава на Vanity Fair

Софија Вергара и Џо Манганиело беа дел од паровите кои присуствуваа на постоскаровската забава на Vanity Fair во Беверли Хилс.…