Ана Николиќ се врати во студио да снимаМузика и филм
Наскоро нови песни

Ана Николиќ се врати во студио да снима

Ана Николиќ својот последен албум Лабилна го објави 2016 година, па после тоа преку ноќ се повлече од музичката сцена…

Како работи Galaxy S10 Plus?Мобилни и технологија
Интересно..

Како работи Galaxy S10 Plus?

Смартфонот Galaxy S10 Plus, S10 и S10E беа претставени во средата на големиот настан на Самсунг “Unpacked”. Неколку часа подоцна…

“SpaceX” го однесе првиот  „приватен робот“ на Месечината!Мобилни и технологија
алал да им е

“SpaceX” го однесе првиот „приватен робот“ на Месечината!

Израелска компанија го лансираше првиот приватно финансиран робот на мисија на Месечината. Ракетата на “SpaceX” полета од Флорида носејќи го…

“Сакам жени иако сум во брак со маж” – изјави контраверзната пејачка за медиумите!Шоу бизнис и трач
каква изјава..

“Сакам жени иако сум во брак со маж” – изјави контраверзната пејачка за медиумите!

Пејачката Мајли Сајрус ги изненадила своите фанови со последната изјава со која ги потврдила бројните шпекулации кога е во прашање…

ПСЖ, Баерн, Интер и Јунајтед војуваат за Ракитиќ!Спорт
има зашто

ПСЖ, Баерн, Интер и Јунајтед војуваат за Ракитиќ!

„Четири големи клубови се свесни дека во Иван Ракитиќ можат да добијат сјаен играч голем професионалец“. Ова го пишува изданието…

6.5 милиони евра по сезона Интер ќе го плаќа Икарди во наредните 4 години!Спорт
топ договор

6.5 милиони евра по сезона Интер ќе го плаќа Икарди во наредните 4 години!

Милански Интер му понудил нов договор на Мауро Икарди, информираат медиумите на „Чизмата“. „Кориере Дело Спорт“ известува дека Интер му…

Новиот Audi TT RS Coupé и Новиот Audi TT RS RoadsterАвто-мото

Новиот Audi TT RS Coupé и Новиот Audi TT RS Roadster

Audi Sport го прикажа врвниот модел на серијата TT, со уште подинамичен изглед, новиот TT RS со сигурност покажува што…

Ријана е страсна обожавателка на ЛејкерсиШоу бизнис и трач

Ријана е страсна обожавателка на Лејкерси

Како страсна обожавателка на Лејкерси, Ријана од трибините му ја искажа поддршката на својот омилен кошаркарски тим. На натпреварот на…

Ова се наследниците на Карл ЛагерфелдШоу бизнис и трач
Очекувано

Ова се наследниците на Карл Лагерфелд

Карл Лагерфелд, кој почина на 86-годишна возраст ќе биде кремиран, а неговата пепел ќе биде помешана со починатиот партнер Жак…

Жизел Бундшен e модна божица во бела креацијаМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Жизел Бундшен e модна божица во бела креација

Жизел Бундшен заедно со Барбара Стрејсенд беше наградена за активизмот за зачувување на животната средина на синоќешната Hollywood Science Gala.…