5 начини да го спречите гладот на ДИЕТА!Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

5 начини да го спречите гладот на ДИЕТА!

Постојат многу работи кои можат да ве одвлечат од правилниот пат кога сте на диета, но на крајот се се…

Адријана Лима краде погледи во необична креацијаМода и убавина
WOW

Адријана Лима краде погледи во необична креација

Адријана Лима привлекуваше погледи во необична креација и драматична шминка на галата Hollywood For Science, која синоќа се одржа во…

Унаи Емери задоволен од играта на Месут ОзилСпорт
Нека продолжи вака

Унаи Емери задоволен од играта на Месут Озил

Фудбалерите на Арсенал синоќа славеа со 3:0 против БАТЕ во Лига Европа, а еден од најдобрите во таборот на Топџиите…

Зајон Вилијамсон се повреди на неверојатен начин!Спорт
Бизарно

Зајон Вилијамсон се повреди на неверојатен начин!

Ѕвездата на колеџ тимот на Дјук, Зајон Вилијамсон заработи бизарна повреда на натпреварот против Северна Каролина по само половина минута…

Лука Модриќ го продолжи договорот со Реал за уште една сезона!Спорт
Се договорија

Лука Модриќ го продолжи договорот со Реал за уште една сезона!

Најдобриот светски фудбалер за минатата година се договори со Реал Мадрид за продолжување на соработката до 2021 година. Неговиот досегашен…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 22.02.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 22.02.2019

ОВЕН Деловната средба поттикнува атмосфера на психолошка тензија или во настојување да се промени нечие мислење. Во деловното ривалство со…

Моќниот настап на Пинк на Brit Awards 2019Музика и филм
КАКО И СЕКОГАШ ВО НЕЈЗИН СТИЛ

Моќниот настап на Пинк на Brit Awards 2019

Настапите на Пинк се секогаш впечатливи и енергични, па таа не ја разочара публиката ниту со настапот на Brit Awards.…