Меланија Трамп,дама во фустан со впечатлив принтМода и убавина
WOW

Меланија Трамп,дама во фустан со впечатлив принт

Меланија и Доналд Трамп се сретнаа со припадници на венецуелската заедница во Мајами. Првата дама на САД својот говор го…

Лејди Гага ја раскина свршувачкатаШоу бизнис и трач
ЗАРЕМ?

Лејди Гага ја раскина свршувачката

Лејди Гага е повторно сингл. Според релевантни странски медиуми, популарната пејачка и Кристијан Карино ја раскинаа свршувачката. „Едноставно не успеа.…

Златан Ибрахимовиќ вели дека хејтерите ги претвора во негови нови фановиСпорт
еден и единствен

Златан Ибрахимовиќ вели дека хејтерите ги претвора во негови нови фанови

Златан Ибрахимовиќ ја очекува новата сезона во МЛС лигата каде ќе го носи дресот на Л.А Галакси, а во меѓувреме…

“Златна Рамка” –  ревија на македонски филмови од минатата календарска годинаНастани

“Златна Рамка” – ревија на македонски филмови од минатата календарска година

Викендов во МКЦ се прикажуваат 25 македонски филмови-краткометражна, документарна, долгометражна и анимирана продукција од 2018 година. Годинава за прв пат…

Атлетико издоминира над Јувентус, а Сане го „пунеше“ ШалкеСпорт
фудбалот е непредвидлив

Атлетико издоминира над Јувентус, а Сане го „пунеше“ Шалке

Атлетико Мадрид покажа сила на „Ванда Метрополитано“ и успеа да го урне големиот Јувентус, и тоа сосема заслужено ако се…

Ново музичко видео на Владимир ЧеткарМузика и филм

Ново музичко видео на Владимир Четкар

Со задоволство ви го претставуваме најновото музичко видео на Владимир Четкар за неговата авторска композиција ‘Joyride’. Видео записот е дело…

Samsung го претстави Galaxy Fold и новите Galaxy S10 моделиМобилни и технологија
телефон на иднината

Samsung го претстави Galaxy Fold и новите Galaxy S10 модели

Samsung претстави бројни новитети – од првиот флексибилен паметен телефон Galaxy Fold, 4-те модели од серијата Galaxy S вклучувајќи го…

Дали Apple ни подготвува нов MacBook Pro и Mini-LED монитор?Мобилни и технологија
тие се гиганти

Дали Apple ни подготвува нов MacBook Pro и Mini-LED монитор?

Калифорнискиот технолошки гигант оваа година покрај стандардните нови верзии на паметните телефони, најверојатно ќе претстави и неколку нови компјутери кои…

„Провидниот“ Mi 9 Explorer Edition воопшто не е провиденМобилни и технологија
чудо од телефон

„Провидниот“ Mi 9 Explorer Edition воопшто не е провиден

Големиот кинески производител призна дека „видливите компоненти“ на паметниот телефон Mi 9 Explorer Edition всушност се обични гравирани детали на…