Позната причината за смртта на Карл ЛагерфелдШоу бизнис и трач

Позната причината за смртта на Карл Лагерфелд

Daily Mail пишува дека Карл Лагерфелд никогаш не говорел за болеста и дека со неа се борел „лавовски и во тишина“.…

Наташа Беквалац провокативно се заблагодари за 600.000 следачиШоу бизнис и трач
Опа..

Наташа Беквалац провокативно се заблагодари за 600.000 следачи

Наташа Беквалац се пофали дека успеала да собере 600.000 обожаватели на Инстаграм. Во таа чест таа позираше гола, а градите…

Родригез доби подарок од Џеј Ло вреден 22.000 евраШоу бизнис и трач
Ама убав

Родригез доби подарок од Џеј Ло вреден 22.000 евра

Џенифер Лопез реши да го израдува саканиот Алекс Родригез. Џеј Ло на својот сакан му купи скапоцен часовник Audemars Piguet Royal…

ПсихоФит: Се чувствувате ненаспано ? Како до подобар сон ?Здравје и Фитнес
Фитнес совет

ПсихоФит: Се чувствувате ненаспано ? Како до подобар сон ?

Замислете дека неколку ноќи по ред не можете да спиете, ноќта ви се чини кратка и се будите наутро уморни…

Солскјер во недела има шанса да постигне неверојатен рекордСпорт
Одлична серија

Солскјер во недела има шанса да постигне неверојатен рекорд

Во недела се игра големото дерби на Олд Трафорд помеѓу Манчестер Јунајтед и лидерот во Премиерлигата, тимот на Ливерпул. Домашните…

Хамилтон:Ферари во моментов изгледа силно!Авто-мото
Свој став

Хамилтон:Ферари во моментов изгледа силно!

На почеток од тест периодот за болидите во Формула 1, пред почетокот на новата сезона, Ферари наводно изгледа гламурозно и…

Гвардиола задоволен од резултатот но играта треба да се поправиСпорт
Изјава

Гвардиола задоволен од резултатот но играта треба да се поправи

Манчестер Сити во самиот финиш на мечот против Шалке успеа да направи пресврт и да дојде до победа од 3:2.…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 21.02.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 21.02.2019

ОВЕН Не ви се допаѓа нечиј изглед или новите услови што ви ги поставуваат вашите соработници. За среќа, брзо ќе…

Пристигна новата „Mazdа3“Авто-мото
НЕШТО НОВО

Пристигна новата „Mazdа3“

Јапонскиот производител ги објави фотографиите и спецификациите на новата „Mazdа3“ зa европскиот пазар. „Mazda“ во Лисабон ја одржа европската презентација…

Каролина Гочева,елегантна во црни креации и накит RebeccaМузика и филм
БРАВО!

Каролина Гочева,елегантна во црни креации и накит Rebecca

Пееше од душа и за душа, пленеше со милозвучниот глас, изненадуваше со стари и нови хитови, одушевуваше со отменоста… Каролина…