9тиот Саем за венчавки од 22 до 24 февруариМода и убавина

9тиот Саем за венчавки од 22 до 24 февруари

Хотелот Александар Палас ќе биде најубавото место во Македонија. Во организација на интернет магазинот „Во Бело“ www.vobelo.com   се организира 9-тиот саем…

10 совети за УСПЕШНО водење на здрав начин на живот!Здравје и Фитнес
Фитнес совет

10 совети за УСПЕШНО водење на здрав начин на живот!

Многумина се трудат да јадат онака како што треба, некои за да ги симнат неколкуте килограми кои ги ставиле за…

Нејмар:Тешко ја прифатив повредата-плачев два денаСпорт
Изјава

Нејмар:Тешко ја прифатив повредата-плачев два дена

Напаѓачот на ПСЖ, Нејмар призна дека му било исклучиво тешко кога дознал дека поради повреда ќе мора повторно да паузира.…

Сами Кедира со сериозни проблеми,има срцева аритмија!Спорт
Лоши вести

Сами Кедира со сериозни проблеми,има срцева аритмија!

Поради срцева аритмија, германскиот фудбалски репрезентативец, член на торински Јувентус вчера е изоставен од списокот на Алегри за денешниот двобој…

Кризен февруари за фудбалерите на БарселонаСпорт
Лоша серија

Кризен февруари за фудбалерите на Барселона

Уште од времето на Гвардиола, Барселона најтешко игра во февруари и во тој месец секогаш бележи променливи резултати. И оваа…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 20.02.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 20.02.2019

ОВЕН Прашањата на срцето ќе ви станат јасни. Знаете што треба да превземете за да расќистите некоја ситуација или нешто…

The Pod, паметниот душек кој се прилагодува на температурата на телото и може да служи како будилникЗанимливости
неверојатно добар

The Pod, паметниот душек кој се прилагодува на температурата на телото и може да служи како будилник

Паметниот душек The Pod е нов производ на компанијатa Eight Sleep кој има можност за автоматско прилагодување на температурата во…

Samsung го прекинува производството на Blu-rayМобилни и технологија
светот се менува

Samsung го прекинува производството на Blu-ray

Иако ова не значи дефинитивен крај на технологијата, сепак факт е дека технолошките гиганти полека, но сигурно се откажуваат од…

Матео Матераци со порака до Јувентус!Спорт
така си е

Матео Матераци со порака до Јувентус!

Поранешниот италијански репрезентативец и екс член на Интер, Матео Матераци верува дека ќе биде голема катастрофа и огормен неуспех за…

Барселона пропушти да слави во Франција, а се војуваше и на  „Енфилд Роуд“Спорт
мирен вторник

Барселона пропушти да слави во Франција, а се војуваше и на „Енфилд Роуд“

Ливерпул и Баерн Минхен се предодредија на големи тактички надмудрувања на првиот осминафинален дуел во Лигата на шампионите, а тавкиот…