Шарлиз Терон и Сет Роген развиваат професионално флертувањеМузика и филм
Long shot

Шарлиз Терон и Сет Роген развиваат професионално флертување

Шарлиз Терон и Сет Роген развиваат професионално флертување во првиот трајлер за политичката романтична комедија Long shot која наскоро ќе…

Маурицио Сари:Не ми е гајле за навивачите!Спорт
Шокантно

Маурицио Сари:Не ми е гајле за навивачите!

Италијанскиот стручњак Маурицио Сари беше на удар на фановите на Челси на дуелот со Манчестер Јунајтед во ФА Купот. Постојано…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 19.02.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 19.02.2019

ОВЕН Дружењето што сте го организирале со вашиот партнер може да биде откажано во последен момент. Можеби нема да добиете…

МАКЕДОНСКАТА МОДНА ДИЗАЈНЕРКА МАЈА КИКИРИИТКОВА ПОВТОРНО СЕ ВРАЌА НА МОДНАТА СЦЕНАНастани

МАКЕДОНСКАТА МОДНА ДИЗАЈНЕРКА МАЈА КИКИРИИТКОВА ПОВТОРНО СЕ ВРАЌА НА МОДНАТА СЦЕНА

Елеазар е новиот проект на Маја Кикириткова Трајковски со кој се враќа на модната сцена во Македонија. По неколку годишна…

Ford го претстави најмоќниот Focus ST некогашАвто-мото
предобар!

Ford го претстави најмоќниот Focus ST некогаш

Ford објави фотографии и технички податоци од спортската, ST верзија на новиот Focus кој ќе биде достапен со бензин и…

iPhone добива опција која е резервирана за AndroidМобилни и технологија
имаат се

iPhone добива опција која е резервирана за Android

Надградбата на апликацијата “Gboard” ќе додаде мал “бзз” секогаш кога ќе ја допрете тастатурата. Војната на оперативните системи Android и…

Роб Смедли стана Ф1 консултантСпорт
погоден е за тоа

Роб Смедли стана Ф1 консултант

 Роб Смедли, поранешниот инженер на Вилијамс, ќе стане консултант во Формула 1 по скорешното заминување од Гроув. Смедли кој е…

Ливерпул утре е домаќин на Баерн МинхенСпорт
ќе биде интересно

Ливерпул утре е домаќин на Баерн Минхен

Екипата на Ливерпул утре е домаќин на Баерн Минхен во првиот натпревар од осминафиналето на Лигата на шампионите, натпревар за…

Бела Хадид со интересна фотографија му го честиташе роденденот на своето момчеШоу бизнис и трач
изгледаат секогаш топ

Бела Хадид со интересна фотографија му го честиташе роденденот на своето момче

Фотографијата која Бела ја објави за само еден ден имала повеќе од 1 милион лајкови. Познатиот рапер “The Weeknd” го…

Карди Б работела како стриптизеркаШоу бизнис и трач
ХМММ...

Карди Б работела како стриптизерка

Карди Б влезе во историјата како прва американска раперка која го освои златниот грамофон за најдобар рап албум на годината,…