Почина Карл ЛагерфелдМода и убавина
На 85 години

Почина Карл Лагерфелд

Како што објавија странските медиуми, Карл Лагерфелд почина на 85 години. Генијалниот моден дизајнер беше креативен директор на Шанел и…

Северина и Јелена Карлеуша во фустан од 2.000 евраМода и убавина
На која стои подобро?

Северина и Јелена Карлеуша во фустан од 2.000 евра

И покрај тоа што наводно не комуницира со години, и Северина и Јелена Карлеуша имаат чувство на мода, за што…

Дали е ова најпровокативното издание на Ким Кардашијан?Шоу бизнис и трач
Беше главна ѕвезда на вечерта

Дали е ова најпровокативното издание на Ким Кардашијан?

Ким Кардашијан ја изненади јавноста со фустанот што го носеше на доделување на наградите за убавина во Холивуд, каде што…

И Лејди Гага ја згреши тетоважатаШоу бизнис и трач
Брзо реагираше

И Лејди Гага ја згреши тетоважата

Аријана Гранде неодамна го насмевна целиот свет, особено Јапонците, со својата нова тетоважа, а новата жртва на тетоважа со грешка…

5 јаткасти плодови кои МОРА да ги конзумирате!Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

5 јаткасти плодови кои МОРА да ги конзумирате!

Денес, се помалку и помалку диети (режими на исхрана) дозволуваат телото да “изгладнува” за добрите незаситени масти, т.е многу често…

Наташа Беквалац и популарното дуо Јала и Буба спремаат нов хитШоу бизнис и трач
Сигурно ќе е добро

Наташа Беквалац и популарното дуо Јала и Буба спремаат нов хит

Долгата листа на музички соработки помеѓу Јала Брат и Буба Корели стана подолга за уште едно име. Популарното дуо деновиве…

Тејлор Свивт веќе не е најпопуларната пејачкаШоу бизнис и трач
Долго време требаше

Тејлор Свивт веќе не е најпопуларната пејачка

Благодарение на нејзините бројни хитови, но исто така и бурниот љубовен живот, Тејлор Свифт одамна е најпопуларната пејачка во светот,…

Капело:Меси е генијалец!Спорт
Изјава

Капело:Меси е генијалец!

Италијанскиот тренер, Фабио Капело во својата кариера водеше бројни клубови и репрезентации, а откако ја заврши својата авантура во Кина,…

Супермоделите со и без шминкаМода и убавина
Шминката си го прави своето

Супермоделите со и без шминка

Тие се совршени и не оставаат без здив со нивното тенко тело и прекрасно лице. Сепак, понекогаш се прашуваме дали…

Столе Димитриевски од наредната сезона во Валенсија!?Спорт
Трансфер бомба

Столе Димитриевски од наредната сезона во Валенсија!?

Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски е во плановите на Валенсија за идната сезона. Шпанските медиуми денеска објавија дека скаутот на…