Кои реченици редовно ги изговараат сите среќни парови?!Занимливости
дали вие ги практикувате?

Кои реченици редовно ги изговараат сите среќни парови?!

Во врските е подеднакво важно љубовта да ја покажете на дело, но не треба да се занемари ниту моќта на…

Која е најмоќната жена во Зодијакот?Хороскоп
Дали се согласувате?

Која е најмоќната жена во Зодијакот?

Иако многу силни жени се припаднички на различни хороскопски знаци, припадниците на овој знак особено се издвојуваат. Жените родени во…

Grandmaster Flash за првпат во СкопјеНастани
мора да се посети

Grandmaster Flash за првпат во Скопје

Во ноќниот клуб Станица 26, на 26-ти февруари, со почеток во 21 часот за првпат пред македонската публика со двочасовен…

Принцот Хари во Вегас направил штета од 30.000 фунтиШоу бизнис и трач
тежок човек

Принцот Хари во Вегас направил штета од 30.000 фунти

Принцот Хари додека бил помлад постојано им задавал главоболки на своите родители со своето непристојно однесување. Сега на виделина излезе…

Виктор Апостоловски го објави спотот за „Убиј ме“Музика и филм

Виктор Апостоловски го објави спотот за „Убиј ме“

Талентираниот Виктор Апостоловски, кој пред само една недела го промовираше својот втор албум „Во срцето“, денес го објави и спотот…

7 најчести грешки кои ги прават ПОЧЕТНИЦИТЕ во теретана!Здравје и Фитнес
Фитнес совет

7 најчести грешки кои ги прават ПОЧЕТНИЦИТЕ во теретана!

Бодибилдингот не е комплексен како науката или изведување на операција на мозокот, но процесот на формирање на мускул, стекнување на…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 18.02.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 18.02.2019

ОВЕН Уживате во контактите со различни луѓе. Разновидноста денес ве поттикнува да размислувате. Денешните обврски ви се хаотични. Повеќе се…

Тимот на Леброн победник на Ол Старот во Шарлот, Дурент МВП!Спорт
Спектакл

Тимот на Леброн победник на Ол Старот во Шарлот, Дурент МВП!

Последниот ден на Ол Стар викендот во Шарлот, Тимот Леброн победи притив Тимот Јанис 178:164. За најкорисен играч на мечот…

АТП Ранг листата без поголеми промениСпорт
Си гази

АТП Ранг листата без поголеми промени

Новак Ѓоковиќ ја почна својата 239-та недела на чело на АТП-листата. Србинот ја предводи листата со 10.955 поени. Во понеделникот…

Се смирува ситуацијата во редовите на Интер?Спорт
Се смируваат

Се смирува ситуацијата во редовите на Интер?

Тренерот на Интер, Лучиано Спалети се заложил за нормализирање на ситуацијата околу Мауро Икарди која е во центарот на вниманието…