Скорсезе и Леонардо Дикаприо повторно заедно!Музика и филм
ќе биде добро!

Скорсезе и Леонардо Дикаприо повторно заедно!

“Devil in the White City” како заеднички проект на Мартин Скорсезе и Леонардо Дикаприо ќе биде телевизиска серија, а не…

Која вртоглава сума ќе ја заработува Хеунг-мин Сон?!Спорт
неверојатноо

Која вртоглава сума ќе ја заработува Хеунг-мин Сон?!

Хеунг-мин Сон максимално го користи отсуството на Хари Кејн од тимот на Тотенхем. Репрезентативецот на Јужна Кореја веќе има постигнато…

Де Лихт сепак ја одбрал Барселона?!Спорт
супер опција

Де Лихт сепак ја одбрал Барселона?!

Талентираниот дефанзивец на Ајакс, Матијас де Лихт, решил каде ќе ја продолжи својата кариера. Ова го тврди неговиот соиграч, голманот…

Кејти Пери го кажа судбоносното ДА!Шоу бизнис и трач
Нека им е со среќа..

Кејти Пери го кажа судбоносното ДА!

Глумецот Орландо Блум и пејачката Кејти Пери со објава на Инстаграм ја потврдија веридбата. Глумецот синоќа ѝ го постави судбоносното…

Најново од Google – нов паметен часовник, камера, звучник и поевтин Pixel 3?Мобилни и технологија
број 1

Најново од Google – нов паметен часовник, камера, звучник и поевтин Pixel 3?

Google наскоро би можеле да претстават нов паметен часовник со оперативниот систем Wear, паметен звучник Home, камера Nest и поевтина…

Chiron Sport по повод 110. роденден на BugattiАвто-мото
Ѕвер

Chiron Sport по повод 110. роденден на Bugatti

Bugatti го претстави Chiron Sport по повод својот 110. роденден. По повод роденденот, за само 20 најсреќни (најбрзи) купувачи компанијата…

Погледнете ги новите 230 емотикониМобилни и технологија
Баш се интересни

Погледнете ги новите 230 емотикони

Unicode consortium претстави нови 230 емотикони за оваа година, од кои 175 претставуваат луѓе и делови од човечкото тело. Отсега…

Листа од најрадиоактивни паметни телефониМобилни и технологија
Внимавајте

Листа од најрадиоактивни паметни телефони

Една од најголемите опасности од користењето паметни телефони, е радиоактивното зрачење. Сè уште е отворено прашањето околу тоа колку е…

Викторија Бекам најави нова козметичка линијаМода и убавина
Прекрасно

Викторија Бекам најави нова козметичка линија

Викторија Бекам наскоро ќе ја претстави својата линија козметички производи и тоа го објави на Инстаграм. „Сакам да се грижам…

Каролина Гочева го одложи концертотМузика и филм

Каролина Гочева го одложи концертот

Концертот на Каролина со Македонска Филхармонија од петок 15.02. е презакажан за недела 17.02, информираа од „Авалон продукција“. „Поради трагичниот…