Промоција на нов спот на групата ВАН ГОГМузика и филм

Промоција на нов спот на групата ВАН ГОГ

Групата Ван Гог премиерно го преставува спотот за песната „МОЖДА БАШ САД„ во кој се појавува младата српска актерка Тамара…

ЗДРАВЈЕТО пред се – 6 видови на храна кои помагаат за превенција од РАК!Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

ЗДРАВЈЕТО пред се – 6 видови на храна кои помагаат за превенција од РАК!

Иако храната е “горивото” за многу процеси во телото, еден од нив е и енергијата која ни ја дава која…

Светската тенисерка број 1 Наоми Осака го отпушти својот тренер!Спорт
Неочекувано

Светската тенисерка број 1 Наоми Осака го отпушти својот тренер!

Јапонката Наоми Осака направи изненадувачка одлука и го отпушти својот тренер Саша Бајин, кој ја донесе до врвот на светскиот…

Погба летово би можел да го напушти Јунајтед!?Спорт
Шпекулација

Погба летово би можел да го напушти Јунајтед!?

Пол Погба игра како препороден по доаѓањето на Оле Гунар Солскјер, првпат во кариерата ја проби границата од 10 гола…

Арон Ремзи е нов фудбалер на Јувентус!Спорт
Официјално

Арон Ремзи е нов фудбалер на Јувентус!

Откако подолго време се поврзуваше со трансфер во Јувентус, торинскиот клуб синоќа и официјално потврди – Арон Ремзи е нов…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 12.02.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 12.02.2019

ОВЕН Можете да бидете опседнати со наоѓање на вистинската цел во животот. Иако можеби не сакате да го признаете тоа,…

Анастасија Ражнатовиќ во едно поинакво изданиеШоу бизнис и трач

Анастасија Ражнатовиќ во едно поинакво издание

  Ќерката на Цеца често е барана да се  фотографира за разни едиторијали, па за потребите на еден таков таа…

BMW развива електрични автомобили со автономија од 600 kmАвто-мото
WOW

BMW развива електрични автомобили со автономија од 600 km

Германскиот премиум гигант „BMW“ наводно развива четврт модел од новата генерација на електрични автомобили. Иак нема официјална потврда, медиумите шпекулираат…

Модата на црвениот тепих на Греми 2019Мода и убавина

Модата на црвениот тепих на Греми 2019

За најзначајната вечер за музичката индустрија, ѕвездите се подготвуваа со месеци, но додека едни одушевија, други разочараа со стилскиот избор.…

Погледнете го новиот Razer Blade Stealth Quartz лаптопМобилни и технологија
предобар

Погледнете го новиот Razer Blade Stealth Quartz лаптоп

Она што дефинитивно секоја девојка ќе сака е  прекрасниот Blade Stealth Quartz лаптоп. Покриен со розова нијанса, овој лаптоп е…