Кое зимско Битолско чупе си ти?Настани

Кое зимско Битолско чупе си ти?

Дали уживате во зимските авантури или, пак, повеќе сакате снегот да го гледате од прозорецот и да уживате во домашна…

“Греми 2019” oваа година во знакот на женитеШоу бизнис и трач
одлична манифестација

“Греми 2019” oваа година во знакот на жените

Вчера во Лос Анџелес било одржано свеченото доделување на “Греми” наградите. Свеченото 61-во по ред доделување на американските музички награди…

Ким Кардашијан во тесен фустан со змијски принтШоу бизнис и трач
WOW

Ким Кардашијан во тесен фустан со змијски принт

Реалити ѕвездата Ким Кардашијан повторно го привлече вниманието со изборот на облека. За вечерното излегување во еден њујоршки ресторан, Кардашијан…

Бред Пит виден на забавата за 50-тиот роденден на Џенифер Анистон!?Шоу бизнис и трач
ХМММ...

Бред Пит виден на забавата за 50-тиот роденден на Џенифер Анистон!?

Бред Пит се обиде да помине незабележан додека се упатуваше на големата роденденска забава на Џенифер Анистон. 55-годишниот актер беше…

Војвотката Кетрин восхитува во бело на црвениот тепих на BAFTA 2019Шоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е

Војвотката Кетрин восхитува во бело на црвениот тепих на BAFTA 2019

Војвотката Кетрин и принцот Вилијам се почесни кралски гости на вечерашното доделување на наградите BAFTA 2019. На црвениот тепих во…

Ирина Шајк и Бредли Купер во црни костуми на BAFTA 2019Шоу бизнис и трач
WOW

Ирина Шајк и Бредли Купер во црни костуми на BAFTA 2019

Ирина Шајк и Бредли Купер го разубавија црвениот тепих по повод доделувањето на наградите на Британската академија за филмски и…

Бијонсе и Џеј Зи во пастелни аутфитиШоу бизнис и трач
СТИЛСКИ КООРДИНИРАНИ

Бијонсе и Џеј Зи во пастелни аутфити

Музичките ѕвезди се подготвуваат за големото доделување на наградите Греми. По тој повод,  беше огранизирана забава од од Roc Nation,…

Крис Прат потрошил 5.000 евра за момачка вечерШоу бизнис и трач
Охоо..

Крис Прат потрошил 5.000 евра за момачка вечер

Крис Прат неодамна ја запроси ќерката на Арнолд Шварценегер, Катерин, а момачката вечер која ја прославил во стриптиз бар потрошил…

Една објава на Instagram на Анлела Сагра чини 14.500 евраЗдравје и Фитнес
Машала

Една објава на Instagram на Анлела Сагра чини 14.500 евра

Доволно е да се каже дека оваа Instagram убавица ја следат повеќе од 11 милиони луѓе, а од спонзорирани објави…

Тамара Тодевска на Евровизија ќе ја претстави Македонија со „Proud“Музика и филм
Ја има нашата поддршка

Тамара Тодевска на Евровизија ќе ја претстави Македонија со „Proud“

Тамара Тодевска ќе ја претставува Република Македонија на годинашниот Избор за песна на Евровизија во Тел Авив со песната со…