Прекрасната „Црна барбика“ владее на модните пистиМода и убавина

Прекрасната „Црна барбика“ владее на модните писти

Поради специфичниот изглед, Јужносуданката Дуки Тот била исмевана, па дури и жртва на насилство. По победата на австралиското шоу Топ…

Бугарија се откажа од ЕвровизијаМузика и филм
Ах тие пари

Бугарија се откажа од Евровизија

Бугарија нема да учествува оваа година на Евровизија поради финансиски причини. Ова го соопштил бугарскиот национален сервис БНТ, може да…

10 здрави видови на храна кои мора да ги конзумирате редовно!Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

10 здрави видови на храна кои мора да ги конзумирате редовно!

Конзумирањето на правилната храна за хранење на вашите мускули и да обезбедите доволно енергија за физичкиот напор кој го практикувате…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 11.02.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 11.02.2019

ОВЕН Дружењето што сте го организирале со вашиот партнер може да биде откажано во последен момент. Можеби нема да добиете…

Му се спрема отказ на Маурицио Сари!?Спорт
Шпекулација

Му се спрема отказ на Маурицио Сари!?

Џанфранко Ѕола е еден од потенцијалните кандидати да го замени Маурицио Сари на клупата на Челси како привремен тренер, доколку…

Дончиќ го предводеше пресвртот до нова победа за Далас !Спорт
Вистински лидер

Дончиќ го предводеше пресвртот до нова победа за Далас !

Лука Дончиќ уште еднаш покажа дека иако има само 19 години, ја има кошарката во малиот прст и дека е…

Солари: Четврта титула по ред? – Ништо не е невозможно за Реал Мадрид!Спорт
Изјава

Солари: Четврта титула по ред? – Ништо не е невозможно за Реал Мадрид!

Сантијаго Солари во пресрет на натпреварите од Лигата на шампионите зборуваше за шансите што неговиот тим ги има за освојување…

Тимур Дибиров се најде во идеалниот тим на колото во ЛШСпорт
топ!

Тимур Дибиров се најде во идеалниот тим на колото во ЛШ

Вардар успеа да слави на гостувањето кај Рајн-Некар Левен во Лигата на шампиони (ЛШ), а голема заслуга за триумфот имаше…

Крис Хемсворт ги собра сите погледи на плажата во СиднејШоу бизнис и трач
презгоден

Крис Хемсворт ги собра сите погледи на плажата во Сиднеј

Австралискиот глумец Крис Хемсворт привлече големо внимание на плажата Бајрон Бич во Сиднеј, Австралија додека сурфаше, а тоа секако го…

Марко Ројс нема да игра против ТотенхемШоу бизнис и трач
за жал

Марко Ројс нема да игра против Тотенхем

Марко Ројс ќе го пропушти првиот осмина-финални натпревар во Лигата на шампионите. Борусија Дортмунд, в среда, ќе гостуваат кај Тотенхем…