Виктор Апостоловски во вторник го промовира својот нов албумМузика и филм
Честитки

Виктор Апостоловски во вторник го промовира својот нов албум

Некогашниот учесник на Идол, Виктор Апостоловски во вторник на 12 февруари ќе го претстави својот нов албум „Во срцето“, а…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 10.02.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 10.02.2019

ОВЕН Уживате во контактите со различни луѓе. Разновидноста денес ве поттикнува да размислувате. Денешните обврски ви се хаотични. Повеќе се…

Реал го доби возбудливото градското дерби против Атлетико!Спорт
Заслужено

Реал го доби возбудливото градското дерби против Атлетико!

Реал Мадрид во големото дерби на 23. коло од шпанската Ла Лига како гостин го совлада Атлетико со 1:3. Фантастично…

Манчестер продолжува со победите под водство на Солскјер!Спорт
Си газат

Манчестер продолжува со победите под водство на Солскјер!

Манчестер Јунајтед остана непоразен и на 11-от натпревар под водство на Оле Гунар Солскјер, или поточно, избраниците на норвешкиот стручњак…

Далас загуби но Дончиќ продолжува да импресионираСпорт
Браво

Далас загуби но Дончиќ продолжува да импресионира

Милвоки ја продолжи својата серија на добри резултати и славеше уште една победа на гостувањето кај Далас (107:122), а како…

РЕЦЕПТ: Home-made протеински барови со чоколадо и путер од кикирики!Здравје и Фитнес
Фит рецепт

РЕЦЕПТ: Home-made протеински барови со чоколадо и путер од кикирики!

Овие протеински барови кои може да ги приготвите сами дома имаат совршен вкус; исто како да го јадете вашиот омилен…