Која ѕвезда доби своја ѕвезда на Холивудската улица на славните?Шоу бизнис и трач
Заслужено!

Која ѕвезда доби своја ѕвезда на Холивудската улица на славните?

Пејачката Пинк конечно доби своја ѕвезда на улицата на славните во Холивуд. После две децении на светската музичка сцена, една…

“Lost” повторно на малите екрани?!Музика и филм
топ серија

“Lost” повторно на малите екрани?!

Кери Бурке, претседателка на “ABC Entertainment” се надева дека една од најпопуларните драмски ТВ серии “Изгубени” (Lost) ќе се врати…

Ѕвездата на серијата “Сексот и градот” – деценија и пол подоцнаШоу бизнис и трач
одличен глумец

Ѕвездата на серијата “Сексот и градот” – деценија и пол подоцна

Сите го знаете од сериите “Tween Peaks”, “Sex and the City”, “Desperate Housewives”… Актерот Кајл Меклахлан, кој сите го паметат…

Билетите на Нант овој викенд ќе чинат 9 евра во чест на СалаСпорт
добар потег

Билетите на Нант овој викенд ќе чинат 9 евра во чест на Сала

Неделниот меч од Лига 1 меѓу Нант и Ним сите навивачи на „канаринците“ можат да го гледаат за само 9…

Кендал Џенер позира гола за магазинот ВогМода и убавина
ХРАБРО

Кендал Џенер позира гола за магазинот Вог

Познатиот модел Кендал Џенер е далеку од срамежлива. За потребите на фотосесијата за италијанското издание на магазинот Vogue таа се…

Иванка Трамп во бел комплет од Ролан МуреМода и убавина
WOW

Иванка Трамп во бел комплет од Ролан Муре

Меланија Трамп непрекинато е анализирана од глава до пети и модно критикувана, но постојано документирани се и стилските избори на…

Opel Combo Life е “Best Buy” возило за 2019 годинаАвто-мото
БРАВО!

Opel Combo Life е “Best Buy” возило за 2019 година

Триесет и еден специјализиран новинар од 31 земја гласаа – а победникот на AUTOBEST 2019 е Opel Combo. Новото комбе…

65-годишната Кристи Бринкли дефилираше на модна ревијаМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

65-годишната Кристи Бринкли дефилираше на модна ревија

Кристи Бринкли и нејзината ќерка Сејлор ја имаа честа да ја затворат ревијата на Ели Тахари, која вчера се одржа…