Симон Доранте-Деи тврди дека принц Чарлс и Камила се негови родителиШоу бизнис и трач
Ќе докаже ли?

Симон Доранте-Деи тврди дека принц Чарлс и Камила се негови родители

Австралиецот Симон Доранте-Деи тврди дека принц Чарлс и војвотката од Корнуол Камила, се негови вистински родители. Според него, принцезата Дијана…

Mајката на Роналдо се бори за својот животШоу бизнис и трач
Со помин

Mајката на Роналдо се бори за својот живот

Откако почина таткото на Георгина Родригез, светската јавност ја потресе нова вест која ја објавија сите светски медиуми. Имено мајката…

Голема трансвормација: Виктор Живојиновиќ изгледа се подоброШоу бизнис и трач
За само 2 години

Голема трансвормација: Виктор Живојиновиќ изгледа се подобро

Виктор Живоиновиќ пред две години реши да ослабне. Ја смени исхраната, почна да тренира, а сега се видливи и резултатите…

Карлеуша се одзва со нова поракаШоу бизнис и трач

Карлеуша се одзва со нова порака

Скандалот околу Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш не стивнува. Сега пејачката доживеа уште една непријатност со објавувањето на најнови пораки…

Mercedes на своите работниците им даде бонус од 5000 евраАвто-мото
е ова е фирма!

Mercedes на своите работниците им даде бонус од 5000 евра

Годишните бонуси за успешните деловни резултати во 2018 година ќе бидат исплатени со априлската плата. Компанијата Daimler, која е сопственик…

За само 8 часа од лансирањето оваа игра намами милион играчи!Занимливости
јако

За само 8 часа од лансирањето оваа игра намами милион играчи!

Иако не постоеше никаква рекламна кампања, а за играта се дозна неколку дена пред претставувањето, Apex Legends успеа за многу…

Аријана Гранде го откажала настапот на Греми наградитеШоу бизнис и трач
во право е!

Аријана Гранде го откажала настапот на Греми наградите

Пејачката Аријана Гранде одлучила да го откаже настапот на овогодишните доделувања на наградите Греми, кои ќе се одржат на 10-ти…

Ангелот на Викторија Сикрет ја засени модната недела во Њујорк!Мода и убавина

Ангелот на Викторија Сикрет ја засени модната недела во Њујорк!

Ангелот на Викторија Сикрет, Кендис Сванеапол била на АМФАР галата по повод отварањето на модната недела во Њујорк, а 30…

Арсен Венгер му се враќа на фудбалотСпорт
ајде мајсторе

Арсен Венгер му се враќа на фудбалот

Легендарниот француски фудбалски стручњак, Арсен Венгер (69) му се враќа на фудбалот, а според пишувањата на „The Times”, Венгер на…

Новото Audi TT RS зa 2019-таАвто-мото

Новото Audi TT RS зa 2019-та

Audi ги претстави редизајнираните „TT RS Coupe“ и „Roadster“. Најмоќните „TT“ модели претрпеа помали стилски модификации, напред и позади, вклучувајќи…