Џастин и Хејли Бибер на насловната страна на VogueШоу бизнис и трач
ПРекрасни се

Џастин и Хејли Бибер на насловната страна на Vogue

Џастин Бибер и неговата сопруга, Хајли Болдвин, беа забележани на крајот од минатата година на снимање за едно списание. Излегува…

Погледнете ги ексклузивните фотографии од последната сезона на Игра на ТроновиМузика и филм
Едвај чекаме

Погледнете ги ексклузивните фотографии од последната сезона на Игра на Тронови

HBO ги објави првите фотографии од осмата, последната сезона на серијата Game of Thrones, која започнува со емитување во април…

Ова се најдобрите чаеви за детоксикацијаЗдравје и Фитнес

Ова се најдобрите чаеви за детоксикација

Еден од наједноставните и најприродните начини за исфрлање на токсините од телото можете да ги постигнете со помош на чаевите.…

Извлечено тело од авионот со кој се урнаа Сала и пилототШоу бизнис и трач
Голема загуба

Извлечено тело од авионот со кој се урнаа Сала и пилотот

Од трупот на авионот со кој исчезнаа фудбалерот Емилијано Сала и пилотот Дејвид Иботсон, било извлечено едно тело. За сега…

Анастасија Ражнатовиќ откри детали за свадбата на ВељкоШоу бизнис и трач
Баш убаво

Анастасија Ражнатовиќ откри детали за свадбата на Вељко

Српските медиуми на големо пишуваат за свадбата на Вељко Ражнатовиќ која треба да се случи оваа година, иако точниот термин…

Како самите да составите здрав режим на исхрана каков што вам ви треба ?Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

Како самите да составите здрав режим на исхрана каков што вам ви треба ?

Сите поискусни спортисти знаат дека честите и интензивни тренинзи мора да бидат подкрепени со правилна тренинг исхрана за да се постигнат…

Виери: Интер за две години ќе биде во ситуација да се бори со ЈувентусСпорт
Изјава

Виери: Интер за две години ќе биде во ситуација да се бори со Јувентус

Кристијан Виери, во разговор за Газета дело спорт, го изнесе своето мислење околу многу работи, меѓу кои и тоа како…

Манчестер Сити после подолго време повторно на врвот на премиер лигатаСпорт
Добра серија

Манчестер Сити после подолго време повторно на врвот на премиер лигата

Манчестер сити се врати на првото место во Премиер лигата (барем привремено), откако на тешкото гостување кај Евертон си замина…

Сер Алекс Фергусон откри една стара анегдота!Спорт
Интересно

Сер Алекс Фергусон откри една стара анегдота!

Поранешниот тренер на Манчестер Јунајтед, Алфа и омега на црвените ѓаволи, Сер Алекс Фергусон, имал интересен обид да го ангажира…