ДНЕВЕН ХОРОСКОП 07.02.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 07.02.2019

ОВЕН Можете да бидете опседнати со наоѓање на вистинската цел во животот. Иако можеби не сакате да го признаете тоа,…

Николо Барела го одби трансферот Челси!Спорт
Шокантно

Николо Барела го одби трансферот Челси!

Една од главните трансфер цели на Маурицио Сари и Челси во текот на зимскиот преоден рок беше младиот Италијанец, Николо…

Седма победа за Вардар во ЛШ!Спорт
Браво

Седма победа за Вардар во ЛШ!

Вардар на најдобар можен начин се врати кон настапите во ЛШ по репрезентативната пауза. Црвено-црните вечерва во Германија комплетно го…

Џани Инфантино е реизбран за претседател на ФИФАСпорт
Нов мандат

Џани Инфантино е реизбран за претседател на ФИФА

Џани Инфантино и во наредните четири години ќе ја обавува претседателската функција во ФИФА, бидејќи нема против кандидат. Инфантино бил…

Новиот краток филм на Pixar e за жените во машкиот светЗанимливости
Интересно

Новиот краток филм на Pixar e за жените во машкиот свет

Краток филм на Pixar ги освојува жените кои се обидуваат да се пробијат во сфера доминирана од мажите. Режисерката Кристен…

Северина се омажи повторно, овој пат во спотот за „Кума“Шоу бизнис и трач
Интересна песна и спот

Северина се омажи повторно, овој пат во спотот за „Кума“

Седум години по албумот „Добро дошао у клуб“, Северина на 1 февруари го објави новиот албум „Хало”, на кој се…

Јелена Карлеуша испрати јавно соопштение за кривичните пријавиШоу бизнис и трач
LaJK

Јелена Карлеуша испрати јавно соопштение за кривичните пријави

Јелена Карлеуша во моментов ужива на одмор во Дубаи со своето семејство, пополнувајќи ги батериите за правната битка што следува.…

Oвој клуб не му го честита роденденот на РоналдоШоу бизнис и трач
Можеби заборавил

Oвој клуб не му го честита роденденот на Роналдо

Кристијано Роналдо вчера наполни 34 години, од Реал Мадрид се пресели во Јувентус каде игра одлично, сезонава на 22 натпревари…

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ уживаат во ДубаиШоу бизнис и трач
Малку одмор

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ уживаат во Дубаи

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ отпатуваа во Дубаи, заедно со ќерките Атина и Ника, каде се одмараат од медиумите кои…

Роналдо ќе доаѓа во Скопје?Шоу бизнис и трач
Го чекаме

Роналдо ќе доаѓа во Скопје?

Кристијано Роналдо во следниот период веројатно ќе го посети главниот град на Македонија. Сефер Цаноски, сопственикот на ФОН Универзитетот, oва го…