Природен лек за чистење на никотинот од организмотЗдравје и Фитнес
Многу корисно

Природен лек за чистење на никотинот од организмот

Кога ќе испушите цигара, никотинот циркулира во крвта во просек од 6- 8 часа. Најголемиот дел од никотинот се елиминира…

Имате постојано желба да јадете БРЗА ХРАНА и СЛАТКИ ? Постои начин како да се борите против тоа!Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

Имате постојано желба да јадете БРЗА ХРАНА и СЛАТКИ ? Постои начин како да се борите против тоа!

Примарно, мора да знаеме што точно е таа ненадејна желба за храна – “food cravings” и што ја предизвикува.  Таа…

Игуаин задоволен од соработката со СариСпорт
Добра соработка

Игуаин задоволен од соработката со Сари

Иако на првите два настапи не постигна гол во дресот на новиот клуб, Игуаин успеа на натпреварот против Хадерсфилд да…

Буфон: Ќе биде тешко без Нејмар да се справиме со ЈунајтедСпорт
Изјава

Буфон: Ќе биде тешко без Нејмар да се справиме со Јунајтед

ПСЖ во 1/8 финалето од Лигата на шампионите ќе се соочи со Манчестер Јунајтед. Како што е познато веќе од…

Ново реми на Ливерпул, Сити се поблиску до првото место!Спорт
Лош период

Ново реми на Ливерпул, Сити се поблиску до првото место!

Предноста на Ливерпул на врвот на Премиер лигата се стопи на само три поени по второто реми во два меча…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 05.02.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 05.02.2019

ОВЕН Дружењето што сте го организирале со вашиот партнер може да биде откажано во последен момент. Можеби нема да добиете…

Деактивирањето на Фејсбук позитивно влијае на менталното здравјеЗанимливости
дефинитивно!

Деактивирањето на Фејсбук позитивно влијае на менталното здравје

Студијата наречена “The Effective of Social Media” е спроведена во текот на минатата година и вклучувала 2844 корисници на Фејсбук…

Папараци ја тужат Џиџи ХадидШоу бизнис и трач

Папараци ја тужат Џиџи Хадид

Папараци кренаа тужба против супермоделот Џиџи хадид и одлучија да ја тужат, бидејќи објавила свои папараци фотографии на социјалните мрежи,…

Тамара Тодевска им направи фотосесија на Хана и ДаренШоу бизнис и трач
ПРЕСЛАТКИ СЕ

Тамара Тодевска им направи фотосесија на Хана и Дарен

За Тамара Тодевска и нејзиното семејство веќе неколку години сè е во знакот на љубовта, особено отакако таа се дуплираше…

ОФИЦИЈАЛНО ГО НАЈАВУВАМЕ – МАЖИ НА ГОДИНАТА 2019Настани

ОФИЦИЈАЛНО ГО НАЈАВУВАМЕ – МАЖИ НА ГОДИНАТА 2019

По успешниот прв официјален избор на Мажи на годината 2018 година кој се одржа на 28 ноември во Гастро Бар…