Дара Бубамара повторно го промени изгледотШоу бизнис и трач
ПОВТОРНО...

Дара Бубамара повторно го промени изгледот

Дара Бубамара неодамна се пофали дека ослабела и ја покажа својата нова фигура. Кога станува збор за модните комбинации, Дара…

Бела Хадид и The Weeknd на викенд во ЊујоркШоу бизнис и трач

Бела Хадид и The Weeknd на викенд во Њујорк

Бела Хадид и The Weeknd престојуваат во Њујорк додека поларни температури ги тресат жителите на САД. Популарниот пар беше фотографиран…

Меланија Трамп модерна дама во палто од српска дизајнеркаШоу бизнис и трач

Меланија Трамп модерна дама во палто од српска дизајнерка

Меланија Трамп има префинето чувство за стил. 48-годишната прва дама на САД привлече бран од позитивни критики за својот најнов…

Супер храна која треба да ја вклучите во вашите салатиЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

Супер храна која треба да ја вклучите во вашите салати

Со порастот на свеста за здрава исхрана порасна и популарноста на салатите. Веќе долго време тие не се синоним за…

Куртоа: Винисиус ме потсетува на Еден Азар!Спорт
Интересно

Куртоа: Винисиус ме потсетува на Еден Азар!

Белгиецот Еден Азар често е тема во медиумите, а причина е интересот кој владее за него од Реал Мадрид. Галактикосите…

Пирло со свое видување за новите засилувања на МиланСпорт
Свој став

Пирло со свое видување за новите засилувања на Милан

Андреа Пирло го коментираше новото засилување на Милан. Иако последно настапуваше за Јувентус, Пирло ќе остане запаметен како легенда на…

Раул Гонзалес веќе не е селектор на македонската ракометна репрезентација!Спорт
Ексклузивно

Раул Гонзалес веќе не е селектор на македонската ракометна репрезентација!

Раул Гонзалес и Ракометната федерација на Македонија спогодбено го раскинале договорот за соработка. Шпанскиот стратег веќе не е селектор на…

Еве што работи во слободно време Душко ТошиќШоу бизнис и трач
Си ужива

Еве што работи во слободно време Душко Тошиќ

По секс скандалот кој излезе во јавноста минатиот месец, а се уште е актуелен во јавноста, медиумите речиси како да…

Тамара Тодевскса: Мене ми е важно да бидеме забележани и да се зборува за насМузика и филм
Браво

Тамара Тодевскса: Мене ми е важно да бидеме забележани и да се зборува за нас

„Дали ќе бидеме ФИРОМ или Северна Македонија воопшто не е важно, ние ќе бидеме Македонци таму и не е важно…

Јелена Розга откри дека навистина плачела во спототШоу бизнис и трач
Љубов ли е во прашање?

Јелена Розга откри дека навистина плачела во спотот

Јелена Розга се отвори пред Јована Јанковиќ. Во Утринската програма на ТВ Прва во Белград, која ја води Јована, Розга…