ДНЕВЕН ХОРОСКОП 04.02.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 04.02.2019

ОВЕН Транзитот на месечината преку знакот Бик во опозиција со Марс во вашиот знак за Вас значи можност да се…

Не ви се тренира ? 8 стратегии за поголема мотивација!Здравје и Фитнес
Фитнес совет

Не ви се тренира ? 8 стратегии за поголема мотивација!

1. РАЗГЛЕДАЈТЕ ГИ ПОСТАВЕНИТЕ ЦЕЛИ Честа грешка која може да биде забележана кај почетниците е тоа што си поставуваат многу…

Дончиќ: Сакав да докажам дека заслужувам да сум на Ол Стар!Спорт
Изјава

Дончиќ: Сакав да докажам дека заслужувам да сум на Ол Стар!

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ синоќа прикажа фантастична партија во победата на својот Далас против Кливленд. Младиот Словенец постигна 35 поени,…

Наполи се збогуваше со капитенот, Хамшик го одигра последниот натпреварСпорт
Збогување

Наполи се збогуваше со капитенот, Хамшик го одигра последниот натпревар

Марек Хамшик, легендата на Наполи, во саботата против Сампдорија, го одигра последниот натпревар за клубот во кој пристигна во 2007…

Манчестер Јунајтед им се врати на победите!Спорт
Заслужено

Манчестер Јунајтед им се врати на победите!

Екипата на Манчестер Јунајтед денес славеше на гостински терен во рамки на 25. коло откако го совлада тимот на Лестер…

Apple со нов план за својот нов iPhone кои сигурно ќе ви се допаднатМобилни и технологија
Нема стоп!

Apple со нов план за својот нов iPhone кои сигурно ќе ви се допаднат

Apple развива телефон кој ќе биде опремен со моќни 3Д камери, а најмоќниот во серијата би можел да има и…

Елизабет Харли изгледа сензационално и на 53 годиниШоу бизнис и трач
прејака е

Елизабет Харли изгледа сензационално и на 53 години

Славната Британка редовно објавува свои фотографии на кои позира во бикини, а на Инстаграм профилот има 1,1 милиони верни следбеници.…

Де Паул оди во Интер!Спорт
Добар трансфер..

Де Паул оди во Интер!

Првиот оперативец на Интер, Бепе Марота, според италијанските медиуми го договорил првиот трансфер за летниот преоден рок. По завршувањето на…

Вечерва 53 СупербоулНастани
Ќе биде интересно...

Вечерва 53 Супербоул

Најголемиот спортски настан во САД, финалниот меч во НФЛ шампионатот ќе се одигра во ноќата помеѓу недела и понеделник. 53…

Се самоуби ракометарот Новак БошковиќСпорт
жал ни е

Се самоуби ракометарот Новак Бошковиќ

Српскиот ракометар Новак Бошковиќ извршил самоубиство во семејниот дом во Црвенка, a според српските медиуми 29-годишниот Бошковиќ со пиштол си…