ДНЕВЕН ХОРОСКОП 02.02.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 02.02.2019

ОВЕН Овој ден ви носи голема ангажираност но и доста личности со кои ќе остварите интересни контакти. Можност за важна…

Како да се справите со апетитот кој е поголем од вашата желба да останете во формаЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

Како да се справите со апетитот кој е поголем од вашата желба да останете во форма

Имате одличен распоред на вежбање и проверен план на исхрана кој функционира. Но, одеднаш почнувате да чувствувате глад многу порано…

Питер Крауч ќе настапува за Барнли до крајот на сезонатаСпорт
Засилување

Питер Крауч ќе настапува за Барнли до крајот на сезоната

Питер Крауч до крајот на оваа сезона ќе го носи дресот на англискиот премиерлигаш Барнли.   Крауч во финишот на…

Солари: Ги жалам луѓето кои досега не го знаеа БенземаСпорт
Изјава

Солари: Ги жалам луѓето кои досега не го знаеа Бензема

Реал Мадрид влезе со серија победи од почетокот на новата година.   Екипата на Сантијаго Солари притоа се пласираше и…

Кристапс Порзингис ќе се пресели во Далас!Спорт
Официјално

Кристапс Порзингис ќе се пресели во Далас!

Кристапс Порзингис кариерата ќе ја продолжи во Далас Маверикс, објави познатиот НБА инсајдер Адријан Војнаровски. Летонецот најпрвин изразил незадоволство од…

Влатко Грозданоски стана таткоШоу бизнис и трач
ЧЕСТИТКИ

Влатко Грозданоски стана татко

Фудбалерот Влатко Грозданоски стана татко! Неговата сопруга Христина на неговиот 36. роденден на свет ја донесе малата Мила, а породувањето поминало во најдобар ред и двете…

Катарина Грујиќ е во врска со женет маж?!Шоу бизнис и трач
ЗАРЕМ?

Катарина Грујиќ е во врска со женет маж?!

Сања Маринковиќ во новото издание на емисијата “Магазин Ин” од Србија, која е и уредник и водител, ги угости познатите дами од балканската…

Дуа Липа и Ајзак Кару на премиераШоу бизнис и трач
WOW

Дуа Липа и Ајзак Кару на премиера

Дуа Липа го покани својот сакан Ајзак Кару на премиера. Парот зачекори на синиот тепих на светската премиера на „Alita:…

Самсунг со нов изум, паметни маици кои ќе го следат здравјето на корисникотМобилни и технологија
нема крај

Самсунг со нов изум, паметни маици кои ќе го следат здравјето на корисникот

Кон крајот на јануари Светската организација за интелектуална сопственост го одобри патентот на јужнокорејски Самсунг за изработка на паметна маица…

Бен Афлек повеќе нема да биде БетменМузика и филм
а одличен беше..

Бен Афлек повеќе нема да биде Бетмен

Бен Афлек сепак нема да ја игра улогата на Бетмен во новото продолжение на филмот, објави NME. Потврдата доаѓа само…