Колку оброци треба дневно да конзумирам ?Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

Колку оброци треба дневно да конзумирам ?

Фитнес фанатиците и гуруата обожаваат да дебатираат околу фреквентноста на оброците, но дали навистина јадењето на повеќе или помалце оброци…

Кристијано Роналдо заработил повреда и не е 100% подготвен!Спорт
Лоши вести

Кристијано Роналдо заработил повреда и не е 100% подготвен!

Кристијано Роналдо морал да тренира одвоено од екипата и со поблаг интензитет бидејќи е повреден. Првата ѕвезда на Јувентус чувствува…

Слоскјер доби нов прекар од фановитеСпорт
Нов рекорд

Слоскјер доби нов прекар од фановите

Зборот пораз како воопшто повеќе да не постои во таборот на Манчестер Јунајтед, кога е во прашање Премиерлигата. Од доаѓањето…

Ник Кирјос со пресврт го совлада Надал!Спорт
Заслужено

Ник Кирјос со пресврт го совлада Надал!

Ник Кирјос во неверојатен меч успеа во три сета да го победи Рафаел Надал на турнирот во Акапулко. Австралиецот славеше…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 28.02.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 28.02.2019

ОВЕН Делувате динамично, шармантно и хумористично, кога се изразувате себеси пред околината, па некој одтаму Ви испраќа позитивни и искрени…

Гламурозна војвотка Кетрин блесна во плисиран фустанМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Гламурозна војвотка Кетрин блесна во плисиран фустан

За време на нивниот престој во Северна Ирска, војвотката Кетрин и принцот Вилијам беа поканети на забава во Empire Music…

Пинк ужива на одмор во МексикоШоу бизнис и трач
ЗАСЛУЖЕНО

Пинк ужива на одмор во Мексико

Откако со спектакуларен настап одушеви на Британските музички награди, Пинк со сопругот Кери Харт замина на романтичен одмор во Мексико. 39-годишната…

Нов Volkswagen T-Roc R, совршена комбинација на перформанси и дизајнАвто-мото

Нов Volkswagen T-Roc R, совршена комбинација на перформанси и дизајн

Volkswagen ќе го претстави T-Roc во најмоќната R изведба на Меѓународниот саем на автомобили во Женева. Развиено од Volkswagen R,…

Oбединети дизајнери од Европа на 19-тиот Моден викенд во СкопјеНастани

Oбединети дизајнери од Европа на 19-тиот Моден викенд во Скопје

Во рамки на богатата програма што ќе се одржи од 29.03 до 31.03 во поранешната печатница на НИП „Нова Македонија”,…

Ќерката на Синди Крафорд критикувана заради изгледотШоу бизнис и трач
ХМММ...

Ќерката на Синди Крафорд критикувана заради изгледот

Каја Гербер неколкупати досега има разгорено дискусии за фигурата, а по ревијата на Сен Лоран, повторно се засилија коментарите за…