Авторката на „50 Shades of Grey“ најави нов еротски роман!Шоу бизнис и трач
во исчекување сме

Авторката на „50 Shades of Grey“ најави нов еротски роман!

Ерика Леонард Џејмс, Аавторката на романот „50 Shades of Grеy“,  наскоро издава нова еротска книга, која ја најавува како „Романсата…

Првиот телефон без ниту еден влез и копчеМобилни и технологија
неверојатно добри!

Првиот телефон без ниту еден влез и копче

Технолошкото решение на кинескиот производител е „тактилна реакција“ наместо копче, звучник скриен под екранот и безжично полнење. Meizu го претстави…

Славната глумица проговори за мајчинството на 42 годиниШоу бизнис и трач
тогаш била спремна

Славната глумица проговори за мајчинството на 42 години

Холивудската глумица Дајен Кругер во ноември минатата година за првпат стана мајка и тоа на 42 години, а во интервју…

Нема пази, само гази, Данска до првата светска титула!Спорт
честитки

Нема пази, само гази, Данска до првата светска титула!

Данска е нов ракометен светски шампион откако оствари фуриозна победа над големиот ривал Норвешка (31:22) во денешното мундијалско финале во…

Новак Ѓоковиќ направил шоу на конференцијата за медиуми, сите паѓале од смеењеШоу бизнис и трач
еден е Ноле

Новак Ѓоковиќ направил шоу на конференцијата за медиуми, сите паѓале од смеење

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ освои рекордна, седма титула на Австралија Опен, а на конференцијата за медиумите по мечот, тој направил…

Што ли значеа шарените линии на малите екрани?Мобилни и технологија

Што ли значеа шарените линии на малите екрани?

Постарите сигурно паметат, а младите можеби се присетуваат на тие моменти кога имаше прекин на програмата, се слушаа ужасни пиштења,…

Kако правилно да го полните и користите вашиот телефонМобилни и технологија
Добри совети

Kако правилно да го полните и користите вашиот телефон

Кога станува збор за траењето на батеријата, постојат многу мали правила кои одредуваат што да правите со вашиот телефон. Многу…

Ефекти на кафето врз вашето здравјеЗдравје и Фитнес
Занимливо

Ефекти на кафето врз вашето здравје

За многумина незамисливо е утрото да го почнат без кафе. Тоа им дава расположени и енергија. Но, дали има други…

Фејсбук ги спојува Инстаграм, Ватсап и МесинџерМобилни и технологија
Супер

Фејсбук ги спојува Инстаграм, Ватсап и Месинџер

Целта се платформите за приватни пораки на трите апликации, кои Фејсбук сака да ги обедини во една, за да не…

Познати личности кои инвестираа во криптовалутиШоу бизнис и трач

Познати личности кои инвестираа во криптовалути

Бил Гејтс Иако основачот на „Мајкрософт” е резервиран за биткоинот во последно време, тој е еден од славните познати личности…