Кетрин Зета-Џонс во гламурозна креација од Зухаир МурадШоу бизнис и трач
WOW

Кетрин Зета-Џонс во гламурозна креација од Зухаир Мурад

Кетрин Зета-Џонс однесе гламур на овогодишното доделување на SAG Awards. За свеченоста во Лос Анџелес, 49-годишната актерка избра креација со…

Лиам Хемсворт својот говор го започнал зборувајќи за својата сопругаШоу бизнис и трач
маж за пример

Лиам Хемсворт својот говор го започнал зборувајќи за својата сопруга

Заедно се повеќе од 10 години, а веста за венчавката на Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт минатиот месец ја изненади…

Motorola откри детали и фотографии од новиот Moto G7Мобилни и технологија
одличен!

Motorola откри детали и фотографии од новиот Moto G7

Иако најголемиот дел од информациите за новиот Moto G7 ги дознавме од неофицијални извори, никој не очекуваше дека фотографии и…

Британски магазин ќе исплати огромна сума на пари како оштета на Меланија ТрампШоу бизнис и трач
сиромашката

Британски магазин ќе исплати огромна сума на пари како оштета на Меланија Трамп

Британскиот магазин “Дејли Телеграф” вчера упати искрено извинување кон првата дама на Америка, Меланија Трамп поради статијата полна со лажни…

Сестрата на Сала побара да не прекинува истрагата, па сподели емотивна фотографијаШоу бизнис и трач
Тажно

Сестрата на Сала побара да не прекинува истрагата, па сподели емотивна фотографија

Сестрата на исчезнатиот фудбалер на Кардиф, Емилијано Сала со денови ја проколнува полицијата поради нивната одлука да ја прекинат акцијата…

Познатите блеснаа на црвениот тепих на SAG Awards 2019Мода и убавина
Доделување на награди

Познатите блеснаа на црвениот тепих на SAG Awards 2019

Во неделата вечер, беа доделени SAG наградите (Screen Actor Guild’s) на Американската асоцијација на филмски актери. Додека филмот Black Panther…

Анастасија Ражнатовиќ на момчето му купи часовник од 1000 евраШоу бизнис и трач
Со здравје да го носи

Анастасија Ражнатовиќ на момчето му купи часовник од 1000 евра

Анастасија Ражнатовиќ е во врска со Ѓорѓе Кулиќ две години, а овој јубилеј одлучи да ја одбележи со посебен подарок.…

Антиќ го носи Дончиќ во Скопје!Шоу бизнис и трач
Перо ти си наша икона

Антиќ го носи Дончиќ во Скопје!

Перо Антиќ веќе извесно време размислува да стави крај на својата играчка кариера, а сега откри повеќе детали за тоа…

Бонучи еден месец заминува „во аут“Спорт
жална вест

Бонучи еден месец заминува „во аут“

Стоперот на Јувентус, Леонардо Бонучи заработи повреда на вчерашниот натпревар против Лацио кој „Бјанконерите“ го добија со 2:1. Бонучи се…

Мраз-сина боја на коса го означи почетокот на 2019 годинаМода и убавина
ИНТЕРЕСНО

Мраз-сина боја на коса го означи почетокот на 2019 година

Ретко кој од светските познати личности му одолеа на овој тренд. Но, тоа што дефинитивно го одбележа почетокот на 2019…