Поранешната девојка на Саша Ковачевиќ бремена од неговиот колегаШоу бизнис и трач
Со среќа нека им е

Поранешната девојка на Саша Ковачевиќ бремена од неговиот колега

Поранешната девојка на Саша Ковачевиќ е бремена од пејачот Владан Савиќ кој е дел од бендот „Магла бенд“. Јована Јоциќ…

Кирил Џајковски се враќа на сценатаМузика и филм
Одлично

Кирил Џајковски се враќа на сцената

Македонскиот музичар, композитор и продуцент Кирил Џајковски пон едногодишна пауза повторно се враќа на музичката сцена. Неодамна беше промовиран и…

Ким Кардашијан и Кание Вест очекуваат четврто детеШоу бизнис и трач
ПОВТОРНО...

Ким Кардашијан и Кание Вест очекуваат четврто дете

Ким Кардашијан и Кание Вест по четврти пат ќе станат родители. 38-годишната ѕвезда од „Keeping Up with the Kardashians“ и…

Кристијано Роналдо и Џорџина на новогодишно патување во ДубаиШоу бизнис и трач
УЖИВААТ

Кристијано Роналдо и Џорџина на новогодишно патување во Дубаи

Кристијано Роналдо и Џорџина Родригез моментално уживаат во Дубаи. Славниот пар за дочекот на новата година славеше со синот Кристијано…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 03.01.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 03.01.2019

ОВЕН Транзитот на месечината преку знакот Бик во опозиција со Марс во вашиот знак за Вас значи можност да се…

10 цели кои треба да ги поставите во новата година за нова мускулна маса!Здравје и Фитнес
Фитнес совет

10 цели кои треба да ги поставите во новата година за нова мускулна маса!

Нова календарска година, нова шанса за поставување цели. Ако градење чиста мускулна маса беше на вашата листа за 2018 и…

Жоргињо: За трансферот во Челси ја прашав својата мајка!Спорт
Интересно

Жоргињо: За трансферот во Челси ја прашав својата мајка!

Жоргињо минатото лето одлучи да го напушти Наполи и се пресели во редовите на лондонски Челси. Иако се чинеше дека…

Меланија Трамп со обувки во кои не сме навикнати да ја гледамеШоу бизнис и трач
Баш е кул

Меланија Трамп со обувки во кои не сме навикнати да ја гледаме

Првата дама Меланија Трамп заедно со својот сопруг, американскиот претседател Доналд Трамп, во средата ненајавено ги посетиле американските трупи во…

Перез спрема трансфер бомба во јануарскиот преоден рок!Спорт
Спектакуларно

Перез спрема трансфер бомба во јануарскиот преоден рок!

Флорентино Перез не навикна во 21. век редовно да прави спектакуларни трансфери и да носи радост на лицата кај навивачите…

Меган во видеото за најубавите моменти од 2018 се појавува повеќе пати од Кејт МидлтонШоу бизнис и трач
Така се погодило

Меган во видеото за најубавите моменти од 2018 се појавува повеќе пати од Кејт Мидлтон

Во видеото кое го објави Кенсингтонската палата, а во кое се прикажани најубавите и најдрагите моменти од претходната година, најмногу…