Пипа Мидлтон изгледа фантастично во бикиниШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е

Пипа Мидлтон изгледа фантастично во бикини

Пипа Мидлтон експресно се врати во фит форма по породувањето. 35-годишната сестра на војвотката Кетрин изгледа фантастично во бикини само 10…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 04.01.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 04.01.2019

ОВЕН Можете да бидете опседнати со наоѓање на вистинската цел во животот. Иако можеби не сакате да го признаете тоа,…

ПсихоФит: Откријте од каде потекнува вашиот зголемен апетитЗдравје и Фитнес
Фитнес совет

ПсихоФит: Откријте од каде потекнува вашиот зголемен апетит

Дали храната ја доживувате како средство за задоволување на основните телесни потреби за да се одржите во добро здравје? Или…

Ериксен сака трансфер во Шпанија!?Спорт
Шпекулација

Ериксен сака трансфер во Шпанија!?

Кристијан Ериксен, го одложувал потпишувањето на новиот договор, иако од клубот му понудиле двојно поголема плата, односно му понудиле плата…

Уште една брилијантна вечер на Лука ДончиќСпорт
Секоја чест

Уште една брилијантна вечер на Лука Дончиќ

Лука Дончиќ повторно ја демонстрираше својата моќ. Во четвртата најубедлива гостинска победа на Далас во историјата откако настрада Шарлот со…

Паратичи: Игуаин останува во Милан!Спорт
Изјава

Паратичи: Игуаин останува во Милан!

Фабио Паратичи потврди дека аргентинскиот напаѓач Гонзало Игуаин и идната сезона ќе го носи дресот на Милан. Игуаин беше дел…

Енергетски напиток кој ќе ве разбудиЗдравје и Фитнес

Енергетски напиток кој ќе ве разбуди

Овој напиток дефинитивно ќе ве разбуди. Лимонот го раздвижува црниот дроб, помагајќи му да произведе дигестивни сокови кои ќе ја…

Идеални времиња за објави на социјалните мрежиМобилни и технологија

Идеални времиња за објави на социјалните мрежи

Доколку сакате да бидете забележани на Фејсбук и вашата објава да има многу коментари и допаѓања, најдоброто време за да ја…

Почина Марко Николиќ, познат по улогата на Гига од „Подобар живот“Шоу бизнис и трач
Гига отидна во вечноста

Почина Марко Николиќ, познат по улогата на Гига од „Подобар живот“

Вчера замина уште еден од великаните на поранешната југословенска кинематографија. Актерот Марко Николиќ, најпознат по улогата на Гига Моравац од серијата…

Што се случува со задникот на Мадона?Шоу бизнис и трач
Дали се тоа импланти?

Што се случува со задникот на Мадона?

Мадона на новогодишната ноќ пееше во еден бар во Њујорк со својот син Давид, а на социјалните мрежи се појавија…