Јелена Карлеуша објави нова песнаШоу бизнис и трач
НЕШТО НОВО ВО ЕТЕРОТ

Јелена Карлеуша објави нова песна

Јелена Карлеуша беше една од многуте изведувачите кои настапија на вчерашното доделување на наградите MAC во Штарк арената во Белград.…

Apple подготвува потполно стаклен iPhone?Мобилни и технологија
зарем е можно?

Apple подготвува потполно стаклен iPhone?

Долгогодишниот сон на дизајнерите на Apple, на чело со Џони Ајви, е конструирање на паметен телефон кој би изгледал како…

За краток период сите своите уреди ќе ги полниме бежичноМобилни и технологија
не ни треба штекер

За краток период сите своите уреди ќе ги полниме бежично

Од компанијата BIS Research проценуваат дека до 2023-та година пазарот на бежично полнење ќе порасне за дури десет пати. Бежичното…

Маруан Фелаини става крај на петгодишната етапа на „Олд Трафорд“Спорт
бизнис си е бизнис

Маруан Фелаини става крај на петгодишната етапа на „Олд Трафорд“

Како што се ближи крајот на зимскиот преоден рок, така операциите и шпекулациите ќе бидат се погласни, бидејќи на клубовите…

Кој е најголем критичар на Лионел Меси?!Спорт
има право на тоа

Кој е најголем критичар на Лионел Меси?!

Лионел Меси игра на исклучително високо ниво оваа сезона и од коло во кола ја води Барселона се поблиску до…

Apple ја подготвува премиерата на новиот iPad и iPod?Мобилни и технологија
гиганти

Apple ја подготвува премиерата на новиот iPad и iPod?

Можно е за неколку месеци американскиот гигант да претстави нова верзија на таблетот iPad, како и редизајниран музички плеер iPod.…

Неда Украден се соблече во 68-та годинаШоу бизнис и трач
ХМММ...

Неда Украден се соблече во 68-та година

Неда Украден одлучи да избега од студот и мразот и да ужива на сонцето што грее на Малдиви. Таа на својот…

Лејди Гага и Бредли Купер за првпат ја изведоа во живо „Shallow“Музика и филм

Лејди Гага и Бредли Купер за првпат ја изведоа во живо „Shallow“

Бредли Купер и Лејди Гага за првпат ја изведоа во живо песната „Shallow“, која е дел од саундтракот за нивниот…

Колку заработува Јелена Карлеуша од настапНастани
ХМММ...

Колку заработува Јелена Карлеуша од настап

Јелена Карлеуша е една од најпопуларните пејачки на овие простори.На неа дефинитивно никој не може да остане рамнодушен. Во склад…

Каролина Гочева блеска со накитот RebeccaШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е

Каролина Гочева блеска со накитот Rebecca

Ѕвездите од светот на шоу-бизнисот обожаваат ефектен накит со кој се стремат кон уникатен, софистициран и незаборавен стајлинг. Иако неретко…