Мажите со оваа особина потешко пронаоѓаат партнерки!Занимливости
дали се согласувате?!

Мажите со оваа особина потешко пронаоѓаат партнерки!

Самодовербата е многу убава особина и кај мажите и кај жените, меѓутоа, треба да знаете кога е вистинско време и…

Обожавателите ја исмеале популарната пејачка, погледнете зошто!Шоу бизнис и трач
што и текнало..

Обожавателите ја исмеале популарната пејачка, погледнете зошто!

25-годишната пејачка Аријана Гранде истетовирала фраза на раката, но на јапонски јазик и со тоа станала мета на исмејување на…

Џастин Бибер стана дизајнер!Шоу бизнис и трач
нека му е со среќа!

Џастин Бибер стана дизајнер!

Пејачот покренал сопствен бренд за облека, под назив „The House of Drew“, а од вчера на официјалната веб страница во…

Пронајдени се делови од исчезнатиот авион на фудбалерот Емилијано СалаШоу бизнис и трач
огромна штета

Пронајдени се делови од исчезнатиот авион на фудбалерот Емилијано Сала

Од Агенцијата за цивилно воздухопловство на Велика Британија објавија дека на плажа на северозападниот дел на Франција се пронајдени делови…

Мехди Бенатија замина од Јувентус, а една од причините за тоа е и Бонучи!Спорт
има перспектива

Мехди Бенатија замина од Јувентус, а една од причините за тоа е и Бонучи!

Искусниот марокански стопер Мехди Бенатија ги изненади сите со неговата одлука да го напушти Јувентус и да се пресели во…

Погледнете ја комплетната листа на MAC музичните наградиМузика и филм
Кој се врати дома со награда?

Погледнете ја комплетната листа на MAC музичните награди

Долгоочекуваните MAC награди, одржани во Штарк арената, завршенија, а на многу ѕвезди им беше дадена можност да се вратат дома…

Апликација за поголема контрола врз тоа што децата го гледаат на YouTubeМобилни и технологија
Одлично

Апликација за поголема контрола врз тоа што децата го гледаат на YouTube

На пазарот се појави нова апликација – „YouTube Kids“, која на родителите им овозможува поголема контрола врз сѐ она што децата…

Убавата внука на принцезата Дијана мами воздишкиШоу бизнис и трач
БАШ Е СЛАТКА

Убавата внука на принцезата Дијана мами воздишки

Кити Спенсер успешно се проби во модната индустрија. 28-годишната внука на покојната принцеза Дијана привлече големо внимание на свадбата на принцот…

Јелена Розга во волуменозна црна креација на MACШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е

Јелена Розга во волуменозна црна креација на MAC

Јелена Розга мамеше погледи кога зачекори на првите регионални музички награди во Белград. 41-годишната хрватска пејачка се појави во црна…

Каролина Гочева доби награда Најдобра етно нумера на MACМузика и филм
БРАВО!

Каролина Гочева доби награда Најдобра етно нумера на MAC

Каролина Гочева се закити со статуетка на првите регионални музички награди во Белград. 38-годишната македонска ѕвезда ја доби наградата за Најдобра…