Еве кого носи на позадина на телефонот Јелена КарлеушаШоу бизнис и трач
Ништо чудно

Еве кого носи на позадина на телефонот Јелена Карлеуша

Јелена Карлеуша дошла на снимањето на Ѕвездите на Гранд. Смуртена, во тенок зелен фустан и чизми со долари. Повторно по…

Надал по поразот од Ѓоковиќ се одлучи на голем чекорШоу бизнис и трач
Долго чекаше

Надал по поразот од Ѓоковиќ се одлучи на голем чекор

Рафаел Надал се одлучи да ја запроси својата долгогодишна девојка со кој е во врска 14 години, со мала криза…

Скриените пораки на Врањеш со оваа провокација ги премина сите границиШоу бизнис и трач
Уште не запира

Скриените пораки на Врањеш со оваа провокација ги премина сите граници

Скандалот кој го обиколи целиот Балкан речиси никако да стивне, а Јелена Карлеуша и Огњен Врањеш веќе со недели се…

Со овие оброци изгледајте како Хали БериЗдравје и Фитнес
Корисно

Со овие оброци изгледајте како Хали Бери

Хали Бери е на кето-диета и ја промовира секогаш кога ќе ѝ се укаже шанса за тоа. Еве што јаде…

Дуа Липа има најслушан албум на светотМузика и филм
Браво

Дуа Липа има најслушан албум на светот

Популарната пејачка со потекло од Балканот, Дуа Липа, постигна голем успех со својот прв албум, срушувајќи го рекордот на Тејлор…

Три јубилеи на Porsche:  50 години од моделот 917, 50 години од моделот 914 и 10 години од PanameraНастани

Три јубилеи на Porsche: 50 години од моделот 917, 50 години од моделот 914 и 10 години од Panamera

Три јубилеи, еден голем роденден и на историското искуство – 2019 ветува неколку значајни моменти за Porsche Музејот. Посветени да…

Renault го претстави новото ClioАвто-мото

Renault го претстави новото Clio

„Renault“ ја претстави петтата генерација на хечбекот „Clio“. Моделот премина на нова платформа, стана повеќе простран и доби дигитален Инструмент…

Меган Маркл блеска во кремовоШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е

Меган Маркл блеска во кремово

Меган Маркл неспорно поседува труднички блесок. 37-годишната припадничка на британското кралско семејство со елегантен стајлинг мамеше воздишки пред Националниот театар…

Елена Ристеска и Данијела Кариќ го објавија спотот за „Срца се погреше“Музика и филм

Елена Ристеска и Данијела Кариќ го објавија спотот за „Срца се погреше“

Елена Ристеска започна соработка со Данијела Кариќ. Популарните пејачки го објавија својот прв дует „Срца се погреше“. Во видеозаписот, музичките…

Емина Јаховиќ во креација во бојата на годинатаШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е

Емина Јаховиќ во креација во бојата на годината

Емина Јаховиќ блесна на синоќешната церемонија во Белград по повод доделувањето на првите регионални музички награди. На свеченоста во Штарк…