Погледнете ја комплетната листа на MAC музичните наградиМузика и филм
Кој се врати дома со награда?

Погледнете ја комплетната листа на MAC музичните награди

Долгоочекуваните MAC награди, одржани во Штарк арената, завршенија, а на многу ѕвезди им беше дадена можност да се вратат дома…

Апликација за поголема контрола врз тоа што децата го гледаат на YouTubeМобилни и технологија
Одлично

Апликација за поголема контрола врз тоа што децата го гледаат на YouTube

На пазарот се појави нова апликација – „YouTube Kids“, која на родителите им овозможува поголема контрола врз сѐ она што децата…

Убавата внука на принцезата Дијана мами воздишкиШоу бизнис и трач
БАШ Е СЛАТКА

Убавата внука на принцезата Дијана мами воздишки

Кити Спенсер успешно се проби во модната индустрија. 28-годишната внука на покојната принцеза Дијана привлече големо внимание на свадбата на принцот…

Јелена Розга во волуменозна црна креација на MACШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е

Јелена Розга во волуменозна црна креација на MAC

Јелена Розга мамеше погледи кога зачекори на првите регионални музички награди во Белград. 41-годишната хрватска пејачка се појави во црна…

Каролина Гочева доби награда Најдобра етно нумера на MACМузика и филм
БРАВО!

Каролина Гочева доби награда Најдобра етно нумера на MAC

Каролина Гочева се закити со статуетка на првите регионални музички награди во Белград. 38-годишната македонска ѕвезда ја доби наградата за Најдобра…

Јелена Карлеуша објави нова песнаШоу бизнис и трач
НЕШТО НОВО ВО ЕТЕРОТ

Јелена Карлеуша објави нова песна

Јелена Карлеуша беше една од многуте изведувачите кои настапија на вчерашното доделување на наградите MAC во Штарк арената во Белград.…

Apple подготвува потполно стаклен iPhone?Мобилни и технологија
зарем е можно?

Apple подготвува потполно стаклен iPhone?

Долгогодишниот сон на дизајнерите на Apple, на чело со Џони Ајви, е конструирање на паметен телефон кој би изгледал како…

За краток период сите своите уреди ќе ги полниме бежичноМобилни и технологија
не ни треба штекер

За краток период сите своите уреди ќе ги полниме бежично

Од компанијата BIS Research проценуваат дека до 2023-та година пазарот на бежично полнење ќе порасне за дури десет пати. Бежичното…

Маруан Фелаини става крај на петгодишната етапа на „Олд Трафорд“Спорт
бизнис си е бизнис

Маруан Фелаини става крај на петгодишната етапа на „Олд Трафорд“

Како што се ближи крајот на зимскиот преоден рок, така операциите и шпекулациите ќе бидат се погласни, бидејќи на клубовите…

Кој е најголем критичар на Лионел Меси?!Спорт
има право на тоа

Кој е најголем критичар на Лионел Меси?!

Лионел Меси игра на исклучително високо ниво оваа сезона и од коло во кола ја води Барселона се поблиску до…