Неда Украден се соблече во 68-та годинаШоу бизнис и трач
ХМММ...

Неда Украден се соблече во 68-та година

Неда Украден одлучи да избега од студот и мразот и да ужива на сонцето што грее на Малдиви. Таа на својот…

Лејди Гага и Бредли Купер за првпат ја изведоа во живо „Shallow“Музика и филм

Лејди Гага и Бредли Купер за првпат ја изведоа во живо „Shallow“

Бредли Купер и Лејди Гага за првпат ја изведоа во живо песната „Shallow“, која е дел од саундтракот за нивниот…

Колку заработува Јелена Карлеуша од настапНастани
ХМММ...

Колку заработува Јелена Карлеуша од настап

Јелена Карлеуша е една од најпопуларните пејачки на овие простори.На неа дефинитивно никој не може да остане рамнодушен. Во склад…

Каролина Гочева блеска со накитот RebeccaШоу бизнис и трач
ПРЕКРАСНА Е

Каролина Гочева блеска со накитот Rebecca

Ѕвездите од светот на шоу-бизнисот обожаваат ефектен накит со кој се стремат кон уникатен, софистициран и незаборавен стајлинг. Иако неретко…

Кетрин Зета-Џонс во гламурозна креација од Зухаир МурадШоу бизнис и трач
WOW

Кетрин Зета-Џонс во гламурозна креација од Зухаир Мурад

Кетрин Зета-Џонс однесе гламур на овогодишното доделување на SAG Awards. За свеченоста во Лос Анџелес, 49-годишната актерка избра креација со…

Лиам Хемсворт својот говор го започнал зборувајќи за својата сопругаШоу бизнис и трач
маж за пример

Лиам Хемсворт својот говор го започнал зборувајќи за својата сопруга

Заедно се повеќе од 10 години, а веста за венчавката на Мајли Сајрус и Лиам Хемсворт минатиот месец ја изненади…

Motorola откри детали и фотографии од новиот Moto G7Мобилни и технологија
одличен!

Motorola откри детали и фотографии од новиот Moto G7

Иако најголемиот дел од информациите за новиот Moto G7 ги дознавме од неофицијални извори, никој не очекуваше дека фотографии и…

Британски магазин ќе исплати огромна сума на пари како оштета на Меланија ТрампШоу бизнис и трач
сиромашката

Британски магазин ќе исплати огромна сума на пари како оштета на Меланија Трамп

Британскиот магазин “Дејли Телеграф” вчера упати искрено извинување кон првата дама на Америка, Меланија Трамп поради статијата полна со лажни…

Сестрата на Сала побара да не прекинува истрагата, па сподели емотивна фотографијаШоу бизнис и трач
Тажно

Сестрата на Сала побара да не прекинува истрагата, па сподели емотивна фотографија

Сестрата на исчезнатиот фудбалер на Кардиф, Емилијано Сала со денови ја проколнува полицијата поради нивната одлука да ја прекинат акцијата…

Познатите блеснаа на црвениот тепих на SAG Awards 2019Мода и убавина
Доделување на награди

Познатите блеснаа на црвениот тепих на SAG Awards 2019

Во неделата вечер, беа доделени SAG наградите (Screen Actor Guild’s) на Американската асоцијација на филмски актери. Додека филмот Black Panther…