Рејчел и Даниел повторно планираат проширување на семејствотоШоу бизнис и трач
Парот важи за еден од најхармоничните во светот на Холивуд

Рејчел и Даниел повторно планираат проширување на семејството

Актерскиот пар Рејчел Вајс и Даниел Крег пред неколку месеци го добија своето прво дете. Тие почнале да излегуваат во…

Алгри изјави дека Касерес е идеално засилување за ЈувентусСпорт
ќе видиме

Алгри изјави дека Касерес е идеално засилување за Јувентус

Лидерот во италијанската Серија А, Јувентус сосема неочекувано во финишот на овој преоден рок се одличи да направи една промена…

Осака го освои Австралија ОпенСпорт
Честитки..

Осака го освои Австралија Опен

Јапонската тенисерка Наоми Осака (22) е победничка на Гренд слем турнирот Австралија Опен во женска конкуренција. Јапонката која е четврта…

Колку е тешко да се бориш со Барселона и Реал Мадрид, изјави Гвардиола!Спорт
фактите се тие

Колку е тешко да се бориш со Барселона и Реал Мадрид, изјави Гвардиола!

Пеп Гвардиола смета дека ривалите на неговиот тим, Барселона и Реал Мадрид се покажаа побрзи и попаметни во јануарскиот преоден…

Јелена Карлеуша ќе го тужи Огњен ВрањешШоу бизнис и трач
Браво

Јелена Карлеуша ќе го тужи Огњен Врањеш

Јелена Карлеуша е во очите на јавноста поради аферата со фудбалерот Огњен Врањеш, но одлучи да не се огласува повеќе,…

WhatsApp со ограничување за корисницитеМобилни и технологија

WhatsApp со ограничување за корисниците

Апликацијата за испраќање на пораки Ватсап од денеска го ограничи до пет бројот на корисници или групи на кои може…

Родителите на Цеца и замеруваат само една работаШоу бизнис и трач
Како секој родител

Родителите на Цеца и замеруваат само една работа

Цеца често говори дека ова што е денес им го должи на своите родители Мира и Слободан Величковиќ. За нејзината…

Тамара Тодевска е нашиот овогодишен претставик за ЕвросонгМузика и филм
Искрени честитки

Тамара Тодевска е нашиот овогодишен претставик за Евросонг

Тамара Тодевска ќе ја претставува Република Македонија на Евросонг 2019-та, објави Македонската радио телевизија (МРТ). Тамара Тодевска ќе ја претставува…

Може ли Дизни да ги поништи Сомпсонови и да заработат повеќе пари во процесот?Музика и филм
Хмм..

Може ли Дизни да ги поништи Сомпсонови и да заработат повеќе пари во процесот?

Фокс би можела да донесе одлука за прекин на снимањето на популарната анимирана серија „Симпсонови“, како резултат на нејзiното спојување…

Викторија Бекам во впечатлив црвен костумШоу бизнис и трач
БРАВО!

Викторија Бекам во впечатлив црвен костум

Викторија Бекам е во екот на промотивната турнеја за нејзината прва колекција со Reebok. Популарната дизајнерка беше фотографирана во дождливиот…