ДНЕВЕН ХОРОСКОП 25.01.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 25.01.2019

ОВЕН Во текот на денот ќе се појават некои двоумења во врска со некоја личност. Не сте сигурни како да…

Што ве спречува да имате видливи стомачни мускули?Здравје и Фитнес
Фитнес совет

Што ве спречува да имате видливи стомачни мускули?

Ова е една од главните дилеми на оние кои се трудат да постигнат фит форма, бидејќи таа не е целосна…

Френки Де Јонг синоќа и официјално стана нов играч на БарселонаСпорт
Трансфер

Френки Де Јонг синоќа и официјално стана нов играч на Барселона

Еден од најталентираните млади холандски фудбалери, Френки Де Јонг синоќа и официјално стана нов играч на Барселона. Станува збор за…

Меси се враќа во репрезентативниот дрес!Спорт
Шпекулација

Меси се враќа во репрезентативниот дрес!

Лионел Меси повторно ќе го облече дресот на аргентинската репрезентација. Фудбалерот на Барселона одлучи да се повлече од националниот тим,…

Тиери Анри е суспендиран на неизвесен период!Спорт
Неславен крај

Тиери Анри е суспендиран на неизвесен период!

Тиери Анри неславно ќе заврши во својата тренерска улога во Монако, клубот од каде тргна неговата фудбалска кариера пред повеќе…

Ова е пилотот на авионот во кој беше СалаШоу бизнис и трач

Ова е пилотот на авионот во кој беше Сала

Речиси и никој да не го спомена пилотот кој го управуваше авионот кој исчезна со фудбалерот на Кардиф Емилијано Сала.…

Renault го претстави новото TwingoАвто-мото
МАЛО,ИНТЕРЕСНО

Renault го претстави новото Twingo

По повеќе од 4 години колку што е присутен на пазарот, „Twingo 3“ го претрпе очекуваниот редизајн. Покрај козметичките подобрувања,…

Јелена Карлеуша се огласи за прв пат по скандалотШоу бизнис и трач
Ќе помине

Јелена Карлеуша се огласи за прв пат по скандалот

Јелена Карлеуша е во центарот на вниманието по аферата и голите фотографии. Емисијата „Ексклузивно“ за телевизија Пинк, ја објави нејзината…

10 години е краток период за Џамбазов, па објави фотографија од пред 25 годиниШоу бизнис и трач
Легенда

10 години е краток период за Џамбазов, па објави фотографија од пред 25 години

Игор очигледно е во тренд со светската мода, па го прифати предизвикот кој стана вирален хит. Џамбазов кој периодов беше…

Со една фотографија Ана Николиќ разјасни сеШоу бизнис и трач
Кратко и јасно

Со една фотографија Ана Николиќ разјасни се

Ана Николиќ која официјално се уште не е разведена од Раста на својот Инстаграм профил објави фотографија со која ги…