Војвотката Кетрин со монохроматски стајлинг во ЛондонМода и убавина

Војвотката Кетрин со монохроматски стајлинг во Лондон

Војвотката Кетрин ја продолжува својата мисија за помагање на семејства и деца од ранливи категории. 37-годишната сопруга на принцот Вилијам…

Тијана Дапчевиќ е бремена!?Шоу бизнис и трач
ХМММ...

Тијана Дапчевиќ е бремена!?

Во месец февруари 2009 година , Тијана Дапчевиќ на свет го донесе својот син Вук. Токму на ова време кога…

Меган Маркл постојано се шета во потполно лежерно изданиеШоу бизнис и трач
така и е позгодно

Меган Маркл постојано се шета во потполно лежерно издание

Меган Маркл за ручекот со директорот за комуникација од Кенсингтонската палата, Кристијан Џоунс, облекла неочекуван лежерен стајлинг. Иако во изминатата…

Како да се отстраниме од акните во подоцнежните години?Мода и убавина
да се третираат на време

Како да се отстраниме од акните во подоцнежните години?

Акните не се проблем само во тинејџерските години, бидејќи голем број на луѓе се соочуваат со нив и подоцна во…

Ирина Шајк атрактивна заводничка во едиторијал за „Paris Match“Мода и убавина
WOW

Ирина Шајк атрактивна заводничка во едиторијал за „Paris Match“

Ирина Шајк заведува во едиторијал за најновото издание на списанието „Paris Match“. 33-годишната атрактивна Русинка позираше во креации од Тиери…

Пејачот е во врска со 23 години постарата манекенкаШоу бизнис и трач
нека им е со среќа!

Пејачот е во врска со 23 години постарата манекенка

Само шест месеци откако се разделил од пејачката Шерил Кол, започнал ромаса со легендарна манекенка. Пејачот Лиам Пејн до пред…

Новиот Porsche 911 спектакуларно претставен на АлпитеАвто-мото

Новиот Porsche 911 спектакуларно претставен на Алпите

Porsche го претстави новиот 911 во снежна околина. По светската премиера на саемот за автомобили во Лос Анџелес на крајот…

Серена Вилијамс безмилосна кон ХалепСпорт
врвна е

Серена Вилијамс безмилосна кон Халеп

Искусната 37 годишна тенисерка, Серена Вилијамс на натпреварот против првата носителка на Австралија Опен, Симона Халеп покажа дека се враќа…

Џенова и Милан утре ги договараат финалните детали за Пиатек,а Игуаин ќе се пресели во ЛондонСпорт
ќе биде добра сезона

Џенова и Милан утре ги договараат финалните детали за Пиатек,а Игуаин ќе се пресели во Лондон

Претставници на Милан и Џенова утре ќе имаат средба се со цел да го финализираат договорот за трансферот на Криштоф…

ПРВА DJ РАБОТИЛНИЦА ВО ЈАВНА СОБАНастани

ПРВА DJ РАБОТИЛНИЦА ВО ЈАВНА СОБА

Шест неделна DJ работилница за прв пат ќе се одржи во срцето на Скопје под менторство на Дарко Степиќ (Д2/RBMA/Течна…