ДНЕВЕН ХОРОСКОП 22.01.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 22.01.2019

ОВЕН Прашањата на срцето ќе ви станат јасни. Знаете што треба да превземете за да расчистите некоја ситуација или нешто…

3 најчести грешки кои ги правиме во обидот за намалување на телесната тежинаЗдравје и Фитнес
Фитнес совет

3 најчести грешки кои ги правиме во обидот за намалување на телесната тежина

Со првите сончеви и малку потопли денови кои најавуваат пролет по долгата зима, верувам дека сите полека почнуваме да размислуваме…

Еден Азар во летниот преоден рок преминува во Реал!?Спорт
Шпекулација

Еден Азар во летниот преоден рок преминува во Реал!?

Еден Азар донесе одлука да прејде во редовите на Реал Мадрид на среде сезона, па до крајот на сезоната ќе…

Атлетико Мадрид се договори со Алваро МоратаСпорт
Трансфер

Атлетико Мадрид се договори со Алваро Мората

Напаѓачот на Челси, Алваро Мората, до крајот на сезоната ќе го носи дресот на Атлетико Мадрид. Алваро Мората дел од…

Нови изненадувања на Австралија опен!Спорт
Резултати

Нови изненадувања на Австралија опен!

Изненадувањата во четвртото коло на турнирот Австралија Опен им немаат крај. Во машка конкуренција, хрватскиот тенисер Милош Раониќ го елеминираше…

Нова провокација од Врањеш на инстаграмШоу бизнис и трач
Опседнат

Нова провокација од Врањеш на инстаграм

Јелена Карлеуша се најде во центарот на скандалите, кога фудбалер Огњен Врањеш објави нејзини голи фотографии. Приказната околу аферата со…

Најубавата девојка во светот го прифати предизвикотШоу бизнис и трач
Денес е уште поубава

Најубавата девојка во светот го прифати предизвикот

Француската манекенка Тилан Блондо е прогласен за најубава девојка во светот по избор на ТЦ Кендлер за 2018 година. Тилан…

Вакви маици носат пријателите на ВрањешШоу бизнис и трач
Се шалат на нејзина сметка

Вакви маици носат пријателите на Врањеш

По скандалот кој го тресе Балканот за неверството на Јелена Карлеуша, пријателите на Врањеш направиле маици со интересен натпис и…

Кратко видео на Pixar кое ќе ги разбуди емоциитеМузика и филм

Кратко видео на Pixar кое ќе ги разбуди емоциите

Краткото 10-минутно анимирано дело на Pixar, без ниту еден дијалог или монолог, ќе успее да ги разбуди сите емоции во…

„Маша и медо“ влегоа во Гинисовата книга на рекордиМузика и филм
Интересно

„Маша и медо“ влегоа во Гинисовата книга на рекорди

Рускиот цртан филм „Маша и медо“ влезе во Гинисовата книга на рекорди затоа што се најгледаниот анимиран филм на YouTube.…