Брајан Адамс се враќа на сценатаМузика и филм
ХМММ...

Брајан Адамс се враќа на сцената

Брајан Адамс го најави новиот албум „Shine a Light“ со објавувањето на истоимена песна. Новото музичко дело Адамс го створи…

Најсреќни месеци во 2019 за хороскопските знациХороскоп
ајде да видиме

Најсреќни месеци во 2019 за хороскопските знаци

Среќата е релативна состојба, сепак вашиот хороскопски знак може да ви каже кој месец од годината ќе биде најповолен за…

Меган Маркл прошета во фустанче од H&M кое чини 1.300 денариШоу бизнис и трач
битно да и стои убаво

Меган Маркл прошета во фустанче од H&M кое чини 1.300 денари

Војвотката од Сасекс се појави во бело трудничко фустанче од модната марка H&M. Фустанчето е од зимската колекција и достапно е…

Ендрју Робертсон го продолжи договорот со ЛиверпулСпорт
со среќа!

Ендрју Робертсон го продолжи договорот со Ливерпул

Ендрју Робертсон, миленикот на навивачите на Ливерпул, го продолжи договорот со клубот од „Енфилд“. 24-годишниот лев бег со својата пожртвуваност…

Третото коло го минаа Федерер, Циципас, Бердих, ДимитровСпорт
честитки

Третото коло го минаа Федерер, Циципас, Бердих, Димитров

Роџер Федерер, третиот носител на Австралија опен, на искуство го декласира Тејлор Фриц. Швајцарецот за 90 минути победи во три…

Дејвид Боуви е прогласен за најдобар изведувач на 20. век.Музика и филм
ЗАСЛУЖЕНО

Дејвид Боуви е прогласен за најдобар изведувач на 20. век.

Боуви е најпознат по хитовите „Space Oddity“, „Life On Mars“, „Heroes“, „Changes“, „Five Years“ и „All The Young Dudes“. А пак, неговата…

Адријана Лима со фатален изглед заведуваше на галата на IWCМода и убавина
ПРЕКРАСНА Е

Адријана Лима со фатален изглед заведуваше на галата на IWC

На свеченоста која швајцарскиот бренд за луксузни часовници ја организираше во Женева, убавата Бразилка се појави во впечатлива креација. Црвено-портокаловиот…

Ниски температури, уште пониски цени!Настани

Ниски температури, уште пониски цени!

Ниските температури надвор, направија Скопје Сити Мол да обезбеди уште пониски, односни екстремно ниски цени. Од денеска па се до…

Rihanna ја претстави својата колекцијата на долна облека Valentine’s dayМода и убавина
БРАВО!

Rihanna ја претстави својата колекцијата на долна облека Valentine’s day

Rihanna ги израдува своите следбеници со својата нова колекција на долна облека наречена Valentine’s day која е со прилично достапни…