Nike претстави патики се контролираат со помош на смартфонЗанимливости
Цената на овие Nike патики изнесува 350 долари

Nike претстави патики се контролираат со помош на смартфон

Патиките од филмот “Back to the Future” повторно на некој начин станаа реалност, бидејќи компанијата Nike претставни нови модели на…

Касиља потпиша со Лидс!Спорт
Честитки..

Касиља потпиша со Лидс!

Тоа што се најавуваше во претходните неколку денови, денес доби и официјална потврда, па досегашниот голман на Реал Мадрид, Кико…

Motorola RAZR  повторно на пазарот, и ќе чини 1.500 долариМобилни и технологија
лудост

Motorola RAZR повторно на пазарот, и ќе чини 1.500 долари

Легендарниот мобилен телефон Motorola RAZR според пишувањата на The Wall Street Journal се враќа на пазарот и станува збор за…

Предизвикот е прифатен, како изгледале пред 10 години овие познати личности?Шоу бизнис и трач
Интересно..

Предизвикот е прифатен, како изгледале пред 10 години овие познати личности?

На социјалните мрежи актуелен е предизвикот “10 year challenge”, кој ги повикува сите корисници да објават своја фотографија од пред…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 18.01.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 18.01.2019

ОВЕН Можете да бидете опседнати со наоѓање на вистинската цел во животот. Иако можеби не сакате да го признаете тоа,…

McLaren 600LT Spider се движи со 315км на час!Авто-мото
побрз од ветер

McLaren 600LT Spider се движи со 315км на час!

McLaren наведува дека 600LT Spider има склоплив тврд кров чиј механизам ја зголемува вкупната маса на возилото за 50 килограми…

Кои видови овошје имаат најниска а кои највисока содржина на шеќери?Здравје и Фитнес
Здрава исхрана

Кои видови овошје имаат најниска а кои највисока содржина на шеќери?

Ако внимавате на вашата исхрана, особено на внесот на јаглехидрати, важно е да знаете колкава количина на шеќери внесувате во…

Балотели постигнал договор со екипата на Марсеј!Спорт
Засилување

Балотели постигнал договор со екипата на Марсеј!

Според информациите на угледниот ББЦ, епизодата на Марио Балотели во Ница е завршена. Минатата полусезона може да се окарактеризира како…

Реал сеуште не го продолжува договорот на Модриќ!Спорт
Сепак заминува

Реал сеуште не го продолжува договорот на Модриќ!

Една од најголемите приказни минатото лето беше онаа за Лука Модриќ и неговото наводно заминување од Реал Мадрид. Интер беше…

Кико Касиља потпиша со тимот на Лидс ЈунајтедСпорт
Трансфер

Кико Касиља потпиша со тимот на Лидс Јунајтед

Тоа што се најавуваше во претходните неколку денови, денес доби и официјална потврда. Досегашниот голман на Реал Мадрид, Кико Касиља…