Ана Фарис му честитала на поранешниот сопруг за веридбатаНастани
каков гест..

Ана Фарис му честитала на поранешниот сопруг за веридбата

Неодамна официјално објавија дека се разделиле, а актерката Ана Фарис и Крис Прет веќе открија кои се нивните нови партнери.…

Ќерката на Трамп фотографирана со момчето од НигеријаШоу бизнис и трач
што ќе каже претседателот

Ќерката на Трамп фотографирана со момчето од Нигерија

Медиумите пренесуваат дека Боулос наводно го запознал семејството на Тифани во текот на Денот на благодарноста. Тифани Трамп, помладата ќерка…

Извонредните Hooverphonic во Македонската Филхармонија!Настани

Извонредните Hooverphonic во Македонската Филхармонија!

ДАТА: 29.03.2019 година Драги пријатели, Ако во животот постојат концерти што се прават од љубов, тогаш тоа е следниот наш…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 17.01.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 17.01.2019

ОВЕН Пред вас е многу забрзан ден исполнет со многу обврски, движење, средби и комуникации. Сепак ништо од ова нема…

Фит исхрана: 5 идеи за брз појадокЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

Фит исхрана: 5 идеи за брз појадок

Овесната каша и јајцата се одличен избор за појадок кој ќе го поттикне вашиот метаболизам и ќе ви даде сила…

Гвардиола тргнува во потрага по нов лев бекСпорт
Нови засилувања

Гвардиола тргнува во потрага по нов лев бек

Честите повреди на Бенжамин Менди го изнервираа Пеп Гвардиола до тој степен што шпанскиот стручњак одлучи да купи нов лев…

Мик Шумахер започнува соработка со ФерариАвто-мото
Добри вести

Мик Шумахер започнува соработка со Ферари

Синот на еден од најдобрите возачи на сите времиња во Формула 1, Михаел Шумахер, направи голем чекор кон овој спорт…

Ремзи ќе потпише четиригодишен договор со Јувентус!Спорт
Шпекулација

Ремзи ќе потпише четиригодишен договор со Јувентус!

Како што пренесуваат италијанските медиуми, Арон Ремзи во петок би требало да стави потпис на четиригодишен договор со Јувентус. Ремзи…