Што значи лузната на Хари Потер?Шоу бизнис и трач
што ли ќе кажат фановите

Што значи лузната на Хари Потер?

На Твитер неодамна се појави теорија за лузната на челото на Хари Потер, а фановите на познатиот магионичар останале шокирани…

Samsung Galaxy S10 доаѓа наредниот месец!Мобилни и технологија
Новите уреди треба да се претстават на 20 февруари

Samsung Galaxy S10 доаѓа наредниот месец!

Со оглед на тоа дека се приближуваме до официјалното претставување на новиот Samsung Galaxy S10, сѐ повеќе информации се појавуваат…

Која актерка ќе ја глуми Клеопатра?!Шоу бизнис и трач
голема конкуренција

Која актерка ќе ја глуми Клеопатра?!

Американските актерки Лејди Гага и Анџелина Џоли се нашле во непријатна ситуација бидејќи и двете сакаат да ја глумат Клеопатра…

Жорди Алба има желба да остане во БарселонаСпорт
дали ќе продолжи?

Жорди Алба има желба да остане во Барселона

Левиот бек на Барселона се уште го нема продолжено договорот со каталонскиот клуб и се повеќе се шпекулира дека по…

Познатиот глумец ја запроси ќерката на ШварценегерШоу бизнис и трач
со среќа!

Познатиот глумец ја запроси ќерката на Шварценегер

Крис Прет ја запроси Кетрин Шварценегер, а таа го кажала судбоносното “да”, додека убавата вест славниот глумец ја сподели на…

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 15.01.2019Хороскоп
Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП 15.01.2019

ОВЕН Уживате во контактите со различни луѓе. Разновидноста денес ве поттикнува да размислувате. Денешните обврски ви се хаотични. Повеќе се…

Фит исхрана: Како да го распоредите внесот на калорииЗдравје и Фитнес
Здрава исхрана

Фит исхрана: Како да го распоредите внесот на калории

Внесот на калории е еден од главните фактори кои влијаат на вашата телесна форма. Кога станува збор за нивната количина,…

Нови проблеми за Тотенхем, се повреди Хари Кејн!Спорт
Лоши вести

Нови проблеми за Тотенхем, се повреди Хари Кејн!

Освен поразот од Манчестер Јунајтед, Тотенхем има уште една причина за тага бидејќи остана без својот најдобар фудбалер Хари Кејн.…

Рома е заинтересирана за Македонскиот репрезентативец Адеми!Спорт
Трансфер

Рома е заинтересирана за Македонскиот репрезентативец Адеми!

Медиумите во Италија пренесуваат дека гигантот Рома е заинтересиран во своите редови да го донесе македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми. Наводно…

Емери побарал од челниците на клубот да најдат начин да го продадат ОзилСпорт
Не го сакаат

Емери побарал од челниците на клубот да најдат начин да го продадат Озил

Унаи Емери сака што побрзо да се ослободи од Месут Озил со кого очигледно не се во најдобри односи. Германскиот…